Bilişim Dünyası 20 KASIM 2011 / 15:20

Çevik olduğunuz kadar hızlısınız

Düzenli olarak 18 ayda bir gerçekleştirilen CA World etkinliğinin 2011 ayağı,13-16 Kasım 2011 tarihleri arasında ABD’nin Las Vegas kentinde gerçekleştirildi. İşletmelerin BT altyapılarını daha çevik hale getirerek hızlanmaları gerekliliğini konu alan etkinliğe 6 binin üzerinde BT profesyoneli ve sektör temsilcisi katıldı.
Akrobasi gösterilerinin damga vurduğu açılış konuşmasını yapan CA CEO’su Bill McCracken, bulut konusunda işletmelerin çok yol aldığını ancak işletmelerin hızına bu defa da BT’nin yetişemediğinin altını çizdi. Buradan hareketle BT ve işletmelerin birlikte hareket etmesi gerektiğini belirten McCracken, “Ancak işletmelerin hızına yetişen bir BT altyapısı şirketleri geleceğe taşıyacak yöntemi yaratabilir. Yoksa bu hızla gelişen dünyaya uyum sağlayamayan teknoloji altyapıları tamamen zarara neden olan işletme kalemleri olarak şirketin sırtında bir yük olur” dedi.

Marco Comastri“Türkiye ve İstanbul ana merkez”
Etkinlik sırasında görüştüğümüz ve henüz CA’deki görevine çok yeni başlayan CA EMEA Başkanı ve Genel Müdürü Marco Comastri, tam bir İstanbul aşığı. Daha önceki şirketinde görev yaparken İstanbul’da yaklaşık dört yıl yaşayan Comastri, ülkemize ve insanlarımıza olan hayranlığını da gizlemiyor. İstanbul’un teknoloji şirketleri için bir merkez haline geldiğinin altını çizen Comastri, bunun sebebini ise Türkiye’nin genç ve çalışkan nüfusuyla birlikte bölge ülkeleri üzerindeki gücüne bağlıyor. CA için öncelikli sektörleri telekomünikasyon ve finans olarak gördüklerini belirten Comastri, “Özellikle Türkiye’nin de içinde yer aldığı EMEA bölgesinde bu sektörler bizim için çok önemli. Türkiye’nin liderliğiyle bu alandaki yatırım ve çalışmalarımız devam edecek. Özellikle finans tarafında Türkiye’de Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası ve TEB ile çok olumlu işbirliklerimiz var. Bu birlikteliklerin sayısını kısa sürede artırmayı hedefliyoruz” dedi.

Mike McNamara“En iyi iş ortağımız CA”

Etkinlik sırasında sohbet etme olanağı bulduğumuz ve Türkiye’de Kipa markasıyla faaliyet gösteren perakende devi Tesco CIO’su Mike McNamara, dünya genelindeki operasyonlar kullanılan 300 milyonun üzerinde cihazın yönetimini CA ürünleri ile yaptıklarını kaydetti. Türkiye’nin çok önemli bir pazar olduğunun altını çizen McNamara, “İngiltere kökenli bir şirketiz ve CA İngiltere ile çalışıyoruz. Ancak teknoloji desteğini Hindistan’dan aldığımızı söyleyebilirim. Özellikle sadakat programımız bizim için çok önemli. 12 milyonun üzerindeki sadakat kart kullanıcımızın 6 milyonu İngiltere’de ve geri kalan 6 milyonu diğer ülkelerdeki operasyonlarımızda. Bu rakamı Türkiye’de nüfus ve potansiyele bakarak artırmamız çok mümkün ve sanallaştırma teknolojileri kullanarak yarattığımız BT altyapımız buna çok uygun” şeklinde görüş belirtti.
ETİKETLER : Sayı:846

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics