Bilişim Dünyası 23 EKİM 2011 / 15:53

Ciena’nın bölgedeki en önemli üssü Netaş

Netaş ve Ciena’nın ortak gücü, veri aktarımı konusundaki en yeni çözümleri bölgedeki diğer ülkelere taşıyacak.
Türkiye’de Netaş ile stratejik iş ortaklığı bulunan, optik ve taşıyıcı Ethernet teknolojileri geliştiricisi Ciena, Avrupa çapında düzenlediği bir teknoloji turuna İstanbul ile devam etti. İngiltere’den yola çıkan özel tasarlanmış bir tır üzerinde kurulu olan Ciena İnovasyon Laboratuvarı, sektördeki birçok şirketin temsilcisini ve üniversite öğrencilerini ağırladı. 17-20 Ekim arasında Netaş’ın Ümraniye’deki tesislerinde ziyarete açılan laboratuvar, katılımcılara, hem en yeni iletişim teknolojilerini uygulamalı olarak görme, hem de Ciena uzmanlarıyla bir araya gelerek bu teknolojilerin detaylarını ilk ağızdan dinleme fırsatı sundu.
Netaş ile ortaklaşa düzenlenen etkinliğin ikinci gününde ise Netaş İş Geliştirme ve Pazarlama Direktörü Selcan Taşkıran ile Ciena EMEA Bölgesi İş Ortaklarından Sorumlu Pazarlama Direktörü Stephen Jenkins’in katılımıyla bir basın toplantısı düzenlendi. Netaş ve Ciena’nın ortaklık yapılarından ve çalışmalarından söz edilen toplantının açılış konuşmasını yapan Selcan Taşkıran, Ciena’nın özellikle fiber alanında çok güçlü bir teknoloji geliştiricisi olduğunu ve Netaş olarak yaptıkları iş ortaklığının sadece Türkiye’deki işlerde değil, bölgedeki çalışmalarda da önemli katkılar sağladığını belirtti. Netaş ve Ciena olarak özellikle Türk Cumhuriyetleri’nde daha etkin bir şekilde var olmak istediklerini dile getiren Taşkıran “Çözümlerimize ağırlıklı olarak telekom sektöründe ihtiyaç duyulmasına karşın son zamanlarda finanstan, imalat endüstrisinden ve kamu kurumlarından da birçok müşteri kazandık” dedi. Taşkıran, Netaş’ın satış sonrasındaki bütünleştirme ve her türlü servis ihtiyacını, projeye özel olarak oluşturulan ekipler ile verdiklerini dile getirdi.

100 G ile fiberde ‘aşırı hız’
Taşkıran’ın ardından söz alan Stephen Jenkins ise Ciena’nın ürün portföyünden ve hedef kitlelerinden bahsettikten sonra gezici laboratuvarda tanıtımı yapılan teknolojilere değindi. EMEA bölgesinde 220 binin üzerinde müşteriye iş ortakları üzerinden ulaştıklarını belirten Jenkins, Avrupa’nın dışında kalan bölgede Ciena’nın en güvendiği iş ortağı olan Netaş ile birlikte daha güçlü olduklarını hissettiklerini vurguladı.
Telekom sektöründe, son kullanıcıya hizmet götüren operatörlerin yanı sıra, bulut altyapısıyla beraber değişen farklı sektörlerden kurumların da bant genişliğine ihtiyaç duyduğu noktada bu çözümlere yöneldiğini ifade eden Jenkins, gelirinin yüzde 20’sini Ar-Ge’ye ayıran Ciena’nın kendi alanında teknolojiye yatırım yaparak büyümek istediğini dile getirdi.
Konuşmaların ardından bir sunum da gezici laboratuvarda gerçekleştirildi. Ciena Sistem Mühendisliği Yöneticisi Peter Duelz’in yaptığı sunumda, 100 Gbps hıza ulaşan yeni fiber teknolojisinin, özellikle çokluortam içeriklerle yoğun bir şekilde hizmet veren şirketler için çözüm sunduğunu belirtti.
ETİKETLER : Sayı:843

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics