Bilişim Dünyası 07 EKİM 2013 / 08:13

Çinli CPMIEC ile Türkiye’de füze üretilecek

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin modernizasyonu ve savunma sanayi altyapısının geliştirilmesine yönelik, Savunma Sanayi Müsteşarlığı tarafından yürütülen proje ve faaliyetlere ilişkin en yüksek karar organı olan Savunma Sanayi İcra Komitesi (SSİK) 26 Eylül’de toplandı.
Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Başbakan Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleşen Savunma Sanayi İcra Komitesi tarafından alınan kararları şöyle açıkladı: “Savunma Sanayi Müsteşarlığı tarafından teklif değerlendirme çalışmaları tamamlanan projelerde yüklenici şirketlerle sözleşme imzalamak üzere Savunma Sanayi Müsteşarlığı yetkili kılındı. Bu çerçevede; Uzun Menzilli Bölge Hava Ve Füze Savunma Sistemi Projesi kapsamında Çin Halk Cumhuriyeti’nde yerleşik CPMIEC kuruluşuyla değerlendirmeye esas teklif bedeli üzerinden, sistemlerin ve füzelerinin Türkiye’de ortak üretimini sağlayacak şekilde sözleşme görüşmelerine başlanmasına karar verildi.”
ETİKETLER : Sayı:941

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN