Bilişim Dünyası 01 MART 2017 / 13:09

CIOTurkey Çalışmalarına Başladı

Farklı sektörlerde BT yöneticiliği yapan bir grup gönüllünün beş aylık çalışmasının neticesinde, Türkiye’de özgün ve yeni bir sosyal organizasyon, “Türkiye’de Teknolojinin Geleceği” sloganı ile BT sektöründe yerini aldı.  Gelir amacı taşımayan, ülkemizdeki BT yöneticilerini bir araya getirmeyi ve Türkiye’de BT sektörüne yön verici gönüllü çalışmalarda bulunmayı hedefleyen CIOTurkey’den yapılan bir açıklama ile organizasyonun kuruluş amacı duyuruldu:

 

“Hayatın her alanında teknolojinin yer alacağı bir geleceğe doğru yol alıyoruz. Ülkemizi bu yolculukta daha ileriye taşımak, BT yöneticilerinin bir görevi olmalıdır. Bu düşünce ve inanç ile teknolojinin dünyaya yön verdiği bir dönemde, ülkemizde teknolojiye yön vermek amacıyla bir araya geldik. ”

 

CIOTurkey Yönetim Kurulu; Has Gıda BT Müdürü Ali Çağatay Sözer, Kiğılı CIO’su Gürkan Taşkıran, Türkiye Sigorta Birliği BT Müdürü Mustafa Özen, Bank Mellat BT Müdürü Ferhat Kaysı, Hotiç CIO’su Harun Aksöz, MV Holding BT Müdürü Ethem Topgül ve Steigenberger Otel BT Müdürü Serkan Yücesan’dan oluşmaktadır. Yönetim Kurulu’nun faaliyetlerini ve organizasyonun, ilke ve prensiplerine uygun işleyişini denetleyen beş kişilik bir Denetim Kurulu bulunmaktadır. Denetim Kurulu,  İbrahim Etem Menarini BT Müdürü Tolga Tırpan, Torun Metal BT Müdürü Mehmet Avşar, Samsung MIS Kıdemli Müdürü Aleksi Komorosano, AvivaSA Emeklilik ve Hayat CDO’su Emek Akbal ve Dorak Holding BT Direktörü Baki Çubuk’tan oluşmaktadır. Şeffaf ve katılımcı bir yönetim anlayışını benimseyen CIOTurkey organizasyonunda, Yönetim ve Denetim Kurulları aday üyeler arasından, üyelerin oyları ile 1 yıllık görev süresi için seçilmektedir.

 

Birçok Sivil Toplum Kuruluşu ile iletişim halinde olan CIOTurkey, işbirliği içerisinde sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirmeyi de hedeflemektedir.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN