Bilişim Dünyası 14 OCAK 2015 / 15:37

Citrix, Sanbolic'i satın aldı

Citrix, iş yükü odaklı depolama sanallaştırma teknolojilerinde yenilikçi ve lider olan Sanbolic'in satın alımının tamamlandığını duyurdu. Sanbolic teknolojisi; müşterilerinin SSD, NAS içinde Flash ve sabit sürücüler, SAN, sunucu tarafı ve bulut uygulamaları gibi her tür ortamdan, uygulamaya özel iş yüklerinin dağıtımını optimum hale getirecek yazılım tanımlı depolamaları kullanmalarını sağlıyor. Böylece depolama yükü dengeleme, uygulama kullanılabilirliği ve en yüksek performanslı son kullanıcı deneyimi mümkün hale geliyor. Bu güçlü iş yükü odaklı altyapı teknolojileri portföyünün satın alımıyla birlikte pazar lideri XenDesktop, XenApp ve XenMobile ürünleri, Citrix'in bir dizi farklı çözüm geliştirmesine de olanak tanıyacak. Bu çözümler Windows uygulama dağıtımı ve sanal masaüstü altyapısı (VDI) uygulamalarının karmaşıklığını azaltacak.

Sanbolic, doğrusal ve öngörülebilir bir şekilde ölçeklenebilmek, daha kolay devreye alma ve yönetim ve genel verimlik sağlamak için müşteri uygulamalarının birden fazla konum ve bulutta coğrafi olarak dağıtılmasına olanak tanıyor. Sanbolic ekibi en kısa sürede Citrix organizasyonuna katılacak. Satın alma koşulları ise gizli tutulmuş durumda.

Karmaşa en aza indiriliyor
Kurumlar artık organizasyonlarının tamamında sanal uygulamalar ve VDI kullanabilecek ve platformun gelişmiş hizmet kalitesi sayesinde iş yükü hizmet düzeyi anlaşmalarını garanti edebilecek. Sunucu donanımı ve sunucu lisansı maliyetleri iyice biliniyor olsa da depolama genellikle uygun maliyetli ve sorunsuz uygulamalar için en büyük engel olarak görülmekte. Sanbolic'in satın alınmasıyla Citrix, sınıfında en iyi fiyat, performans, deneyim, güvenlik ve esnekliğine sahip yeni bir çözüm serisi sunacak. Piyasadaki diğer birçok çözümün aksine Citrix'in hiper bütünleşik çözümü müşterilerin tesiste veya bulutta mevcut depolamalarını, ağlarını ve bilgi işlem altyapısını kullanmalarına olanak tanıyacak.

200'den fazla Citrix müşterisi, XenApp ve XenDesktop sürekli kullanılabilirliği ve coğrafi kümelemeyi garanti etmek için halihazırda Sanbolic kullanıyor. Citrix, müşterilerine bu depolama çözümlerini sağlamak için; stratejik teknoloji ortakları, sistem entegratörleri ve kanal topluluğuyla ve en geniş optimum depolama çözümleri yelpazesini sunmak amacıyla depolama ortağı ekosistemiyle çalışmaya devam edecek.

 
ETİKETLER : Citrix

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics