Bilişim Dünyası 26 MAYIS 2016 / 09:04

Citrix Synergy 2016'da Bulut Merkezli Yeniliklerini Sergiliyor

Citrix Las Vegas’ta düzenlenen Synergy etkinliğinde dijital dönüşümü hızlandıracak yeni ürün ve hizmetlerini sergiliyor. Bu ürünler geleceğin çalışma alanlarını şekillendirecek.

Artan global rekabet ve baş döndürücü yenilikler şirketlerin; iş modellerini yeniden tasarlamaları ve çalışma tarzlarını değiştirmelerini, bunun için de daha hızlı ve dijital olmalarını, Bulut, Mobil, Büyük Veri ve Nesnelerin İnternetinden (IoT) faydalanmalarını gerektiriyor. IDC'ye göre önümüzdeki 3-5 yıl içinde dijital dönüşüm stratejilerine sahip kurumların oranı iki katına çıkacak. Hız, rahatlık ve erişilebilirlik talebi Bulutu bu dijital stratejilerin köşe taşı haline getirecek; IDC, 2018 itibariyle IT harcamalarının yarısının bulut tabanlı olacağını tahmin etmekte.
 
Citrix Synergy'de Citrix, çalışanların her yerde verimli bir şekilde çalışabilmek için ihtiyaç duydukları, tümleşik bir Hizmet olarak Çalışma Alanı (WaaS) sağlayan yeni ürün ve hizmetlerini sergiledi. Citrix'in yeni ürünleri tümleştirilmiş ve güvenli bir şekilde yönetme becerisi sunuyor. Geleceğin çalışma alanı vizyonu için Citrix, genişletilmiş Citrix Cloud'dan bulut hizmetleri olarak sunulabilecek veya karma IT altyapısında yerinde uygulanabilecek yeni VDI ve uygulama sanallaştırma, ağ sağlama, güvenli dosya paylaşımı ürünleri ve yeniliklerini tanıttı.
 
Citrix Cloud, buluttan iş ortaklarına ve müşterilerine güvenli bir şekilde hizmet sunuyor ve bu hizmetlerin yönetilmesine yardımcı oluyor. Citrix Cloud hizmetleri, güvenli ve dinamik bir dijital çalışma alanı sağlamak için gerekli, Citrix NetScaler, ShareFile, XenApp, XenDesktop ve XenMobile gibi büyük Citrix ürünlerini bir araya getiriyor. Müşterilerine dijital dönüşümlerini istedikleri yerde başlatma ve tam WaaS paketlerini kendi hızlarına uygun olarak kolaylıkla genişletme olanağı sunan bu teklifler ayrı ayrı kullanılabiliyor veya bir Hizmet olarak Çalışma Alanı çözümü içinde birlikte erişim sağlanabiliyor. Citrix Cloud ayrıca, müşterilerinin seçtikleri herhangi bir bulut veya altyapıyı kullanmalarına olanak tanıyarak şirketlere, kurumlarının ve yasaların gereksinimlerini en iyi şekilde karşılamaları için verilerinin ve altyapılarının güvenliğini sağlama ve yönetme esnekliği veriyor. Citrix Cloud, Citrix iş ortaklarının işlerini Citrix teknolojileri üzerinde oluştururken karşılaştıkları sorunları çözmek için tasarlandı.
 
ShareFile için Veri Güvenliğini Yeni Seviyelere Taşımak
Citrix ShareFile ise, her bulut, tesis ve karma IT altyapısında çalışabilen tek kurumsal sınıf dosya eşitleme ve paylaşım çözümü olarak bu yolda öncülük etmekte. Sektör analizcileri tarafından en güvenli ve gelişmiş mevcut çözümlerden biri olarak gösterilen ShareFile, veri koruma ve güvenliğini yeni bir seviyeye taşıyor. Bu güçlü yeni özellik, veri güvenliğinin, ShareFile sistemini terk etse bile “dosyayı takip etmesini” ve korunmasız cihazlar, USB sürücüler, e-posta eklentileri ve diğer dosya paylaşım sistemlerine ulaşsa dahi dosya güvenliğini kontrol altında tutmasını sağlıyor. Bir dosya, hak yönetimi korumayla (IRM) paylaşıldığında, dosya indirilmiş bile olsa dosyaya erişim ShareFile kimlik denetimi gerektiriyor. 
 
Uygulama Sanallaştırma ve VDI Deneyiminin XenApp ve XenDesktop 7.9 ile Gelişmesi
Citrix'in VDI ve uygulama sanallaştırmadaki yenilikleri, sektördeki en güvenli uygulama ve sanal masaüstü deneyimini daha da geliştiren XenApp ve XenDesktop 7.9 ile devam ediyor. XenApp ve XenDesktop 7.9, genişletilmiş kimlik denetimi, gelişmiş grafik desteği ve zenginleştirilmiş baskı özellikleriyle kullanıcı deneyimini rahatlık ve performansın yeni seviyelerine taşırken sanal uygulama ve masaüstü sağlama maliyetlerini düşürüyor. Buna ek olarak XenApp ve XenDesktop 7.9, sürekli bakım ve konfigürasyonu kolaylaştıracak güçlü idari izleme araçları sağlıyor. Daha fazla güvenlik için işlerinde XenApp ve XenDesktop'a güvenen insanlar, sanal ve yerel uygulamalarında aynı kimlik denetimi yöntemlerini kullanarak her gün ihtiyaçları olan parolaların sayısını ve IT servis çağrılarını büyük ölçüde azaltabilirler. Uygulamalar git gide daha yüksek çözünürlüklü grafikler talep ederken HDX ile XenApp ve XenDesktop, Windows 10 masaüstleri için zenginleştirilmiş 3D grafikler sunuyor. Citrix, bir sanal GPU'nun gerekli olduğu her uygulama için üstün bir deneyim sunmak amacıyla HDX 3D Pro performansını Intel Iris Pro sanal grafikleriyle birleştirdi.
 
Kurumsal İş Akışlarının En Yeni XenMobile Güncellemeleriyle Kolaylaşıyor
Citrix Synergy'de mobil uygulama yönetiminin (MAM) avantajlarını göstermek için en yeni XenMobile 10.3.5 sürümü de tanıtılıyor. XenMobile, IT'nin kişisel cihazların şirketin mobil cihaz yönetim (MDM) çözümüne kaydedilmesini gerektirmeden uygulamaları güvenli bir şekilde dağıtabilmesini sağlayan Citrix MAM-merkezli seçeneğini güçlendirecek. Bu beceri, cihazlarını kaydettiren ve kişisel mobil cihazlarına bir MDM istemcisi yükleyen çalışanlar için de anahtar nitelikte bir avantaj.
 
NetScaler Yenilikleriyle Karma Bulut ve Mikro Hizmet Uygulamalarında Kolaylık
Kurumlar dijital dönüşümü benimserken IT organizasyonları, Citrix NetScaler ailesinin üç yeni üyesiyle dijital kurumun yeni gereksinimlerine odaklanacak: NetScaler Yönetim ve Analitik Sistemi (NMAS), NetScaler CPX ve NetScaler SD-WAN Enterprise Edition, tüm ağ tekliflerini NetScaler ailesinde bir araya getiriyor.
NMAS, hem klasik IT hem de karma bulut ve mikro hizmet uygulama mimarilerinde çalışan Hızlı IT ADC altyapısını yöneten bir orkestrasyon, otomasyon, sanallaştırma ve analitik platformu. Hızlı IT için NMAS, yük dengelemeyi gelişim döngüsünün erken aşamalarında devreye alan araçlarla gelişim döngüsünü kısaltarak üretim ortamlarına geçişi kolaylaştırıyor.  NetScaler CPX ise, Linux üzerinde çalışıyor ve bir Docker konteyneri olarak paketlendi. Uygulama geliştiriciler NetScaler CPX'i, kodlarını aynı kurumsal sınıf ADC ile geliştirme ve üretime kadar kullanabilecekleri işlevleri yükleme becerisiyle kullanabiliyor. Dahası NetScaler CPX, sistemdeki diğer konteynerlere benzer şekilde Docker komut satırı kullanılarak devreye alınabiliyor ve uygulanabiliyor.
Buna ek olarak Citrix, benzersiz bir biçimde tek bir pencereden yönetim sunan eksiksiz ve entegre bir SD-WAN çözümü olan NetScaler SD-WAN Enterprise Edition'ı da piyasaya sürdü. Kurumlar artık, WAN sanallaştırma, optimizasyon, performans yönetimi veya güvenliği için şubelerindeki çok sayıda cihazı veya bileşeni nasıl yöneteceklerini düşünmek zorunda değil.
 
Citrix Systems Baş Pazarlama Sorumlusu Tim Minahan, tüm bu yeniliklerle ilgili şöyle konuştu: Tüm şirketler git gide daha dijital hale geliyor. IT liderleri, şirketlerinde dijital dönüşüme liderlik etme ve işlerin yapılış biçimini yeniden düzenleme fırsatına sahipler. Citrix Cloud çalışanlara, her yerde verimli olmak için ihtiyaç duydukları veri ve uygulamalara güvenli bir şekilde erişim sağlama özgürlüğünü verir. Ayrıca, diğer bulutlar, veri kaynakları ve eski altyapılarla köprü kurmak için gerekli esneklikle birlikte IT'nin tüm uygulamalar, veriler ve ağları tek ve tümleşik bir platformdan birlikte sunmak ve bunların güvenliğini sağlamak için ihtiyaç duyduğu kullanıma hazır hizmetleri de sunar."
ETİKETLER : citrix synergy

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics