Bilişim Dünyası 03 KASIM 2014 / 09:13

Citrix, Türkiye’de Avnet ile işbirliği yaptı

Uluslararası katma değerli teknoloji distribütörü Avnet Technology, Türkiye pazarında bir işbirliğine daha imza atarak, Citrix ile geleneksel dağıtıcılık ve bulut bilişim alanında sözleşme imzaladı. Citrix markasını ürün portföyüne katan Avnet, bu işbirliği ile Citrix’in pazardaki en ve yaygın dağıtıcısı olurken, bulut bilişime yönelik ürünlerin dağıtım modeli olan CSP (Citrix Service Provider) programının tek yetkili dağıtıcısı oldu. Küresel bazda 80’den fazla ülkede faaliyet gösteren Avnet, Citrix’i bünyesine katarak Türkiye’de gerek kendi pazar payını gerekse Citrix’in pazar payını büyütmeyi hedefliyor.

Citrix; sunucu ve masa üstü sanallaştırma ürün ailesi Xen, ağ dengeleme ve güvenliği çözümleri sunan NetScaler, ağ hızlandırıcı ve ön bellekleme çözümü CloudBridge, mobil cihazlara yönelik yönetim ve güvenlik çözümleri sunan XenMobile, kurumsal dosya paylaşımı çözümleri sunan ShareFile, çevrim içi konferans, toplantı ve eğitim çözümleri GoToMeeting gibi birçok kurumsal ürünü küresel pazara sunuyor. Citrix ayrıca masaüstü bulut platformu - DaaS (Desktop as a service) alanında da dünyanın önde gelen şirketleri arasında yer alıyor.
ETİKETLER : 994

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN