Bilişim Dünyası 07 EKİM 2013 / 08:19

Citrix Türkiye için geri sayım

Citrix, Türkiye’deki iş ortaklarını 2 Ekim’de Shangri-La Bosphorus İstanbul’da Citrix Partner Accelerator’da biraraya getirdi. Citrix’in üst düzey isimlerinin 2013 yılı değerlendirmelerini yaparken, 2014 yılına yönelik beklentilerini paylaştıkları toplantıda, günün ikinci yarısında ‘satış’ ve ‘teknik’ başlıklarında paralel oturumlar düzenlendi. Müşterilerin sanallaştırma ve bulut ekseninde yeni mobil çalışma şekillerine ulaşmasını sağlayan Citrix çözümleri konusunda kapsamlı paylaşım platformu katılımcılara sunulurken, BT pazarının küresel ve yerel durumu ve potansiyeli de ele alındı.
Öte yandan bu etkinlik, Türkiye pazarına yönelik önemli gelişmelere de ev sahipliği yaptı. Buna göre, 2012 Ekim’inde Barselona’da yapılan Citrix Synergy toplantısının ardından Londra’da düzenlenmesi beklenen 2013 yılı toplantısı yerine, farklı bir toplantı kurgusu hazırlandığı Citrix yetkililerince belirtildi. Buna göre, potansiyeli yüksek ülkelerde ülkenin, bölgenin ihtiyacına odaklanılacak toplantılara ağırlık veriliyor. Çünkü Citrix yetkililerine göre, yerel ihtiyaçları anlamak önemli. Hatta bu kapsamda, Ekim ayı sonunda İstanbul’da kapsamlı bir etkinlik düzenlenecek. Yerel toplantılarla Citrix çözümlerinin anlatılması hedeflenirken, yetkililerin tabiriyle, Türkiye pazarında çözüm ortağı Bilişimcim ile birlikte daha da güçlü bir pozisyon alınacak.
Citrix Partner Accelerator’da öne çıkan bir konu da resmi açılışına geri sayımda olunan İstanbul ofisi oldu. Beşiktaş’ta açılan, halen 12 kişinin görev yaptığı İstanbul ofisinin, yasal izin süreçlerinin tamamlanması ile Kasım veya Aralık ayında resmen faaliyete geçmesi, böylece Citrix’in Türkiye pazarında bilfiil yerini alması bekleniyor. Bir tarafta da Citrix’in Ankara ekibi ile İstanbul merkez tam koordinasyon içinde çalışacak. Citrix Türkiye Ülke Müdürü ise, Mart 2013’te VMware Türkiye Ülke Müdürü olan Mehmet Emrali olarak belirlendi.
Etkinliğin açılış konuşmasını Citrix Doğu Avrupa ve Rusya’dan Sorumlu Başkan Yardımcısı (AVP) Günther Brand yaptı. Masaüstü ve uygulama sanallaştırma ile, genel bulut başlıklarında, küresel bir liderliğe sahip olduklarını söyleyen Brand, Türkiye pazarının kendileri için önemli olduğunun altını çizdi. İş ortaklıkları ile yeni fırsatları elde etmek için bu pazara özel çalışmalar yaptıklarını vurgulayan Brand, şöyle devam etti:
“Yılın son çeyreği itibariyle İstanbul ofisinde 12 kişi görev yapacak. 2014 yılında ise ekip büyüyecek. Stratejimiz çözümlerimizi yerelleştirmek, pazara bu şekilde çıkarak yönetmek. Müşteri için en iyiyi anlamak bizim için önemli. Biz, bulut çözümlerimiz ile ‘mobil iş’ yapmayı mümkün kılıyoruz, sloganımız bu. CIO’ların da gündemi mobil.”
ETİKETLER : Sayı:941

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics