Bilişim Dünyası 25 HAZİRAN 2013 / 15:16

City360'la sokaklar internette

Küresel çapta kesintisiz görüntü yayını ve bulut bilişim hizmetleri veren Medianova, POI Media’ya verdiği altyapı hizmeti ile yüksek çözünürlüklü 360 derece şehir görüntülerini internete taşıdı.

Medianova’nın altyapısı ile internet üzerinden yayınlanan kayıtlar belediyeler tarafından kent rehberi gibi etkileşimli hizmetlerde kullanılırken, imar durumunun takip edilmesinde de önemli rol oynaması bekleniyor. İl ve ilçe belediyelerinin gerek imar durumunun belirlenmesi gerekse kent rehberi gibi etkileşimli uygulamalarında kullanılmak üzere alınan, sokak ve caddelerin 360 derecelik görüntülerini içeren kayıtlar, Medianova’nın altyapısı ile internet üzerinden yayınlanıyor.

Medianova altyapısı ile sunulan ‘City360’ adlı görüntüleme sistemi, özel donanımlı araçlarla cadde ve sokakların yüksek çözünürlüklü görüntülerinin kaydedilmesini sağlıyor. Coğrafik verilerin en hızlı şekilde toplanmasını ve paylaşılmasını sağlayan bu teknolojide kaydedilen görüntüler Medianova altyapısı ile internette kullanıma sunuluyor.

City 360 teknolojisi ile Türkiye çapında 81 il ve 100 büyük ilçenin ilçe ve mahalle bazında yol bilgisine erişilebilirken, önemli yerler sorgulanabiliyor, bu yerlerin haritaları görüntülenebiliyor ve güzergah sorgusu ile nasıl gidileceği öğrenilebiliyor.

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN