Bilişim Dünyası 08 EKİM 2013 / 12:59

Cloud Arena Wired dikkat çekiyor

Cloud Arena Wired dergisi listesinde Avrupa’nın en dikkat çeken üçüncü girişimi olduDünyaca ünlü Wired dergisi İngiltere baskısında her yıl yayımlanan Avrupa’nın en dikkat çeken 100 girişimi listesinde bu yıl CloudArena Türkiye’de üçüncü sırada yer aldı. CloudArena bu sıralamayla birçok büyük girişimi geride bıraktı.

Wired Dergisi İngiltere baskısı her yıl olduğu gibi bu yıl da Avrupa’nın en dikkat çeken 100 girişimi listesini yayımladı.  CloudArena şirketin konaklama tesislerini internet ortamına taşıyan HotelRunner servisiyle Wired’da üçüncü sırada yer aldı.

Hotel Runner

Dergide, çevrimdışı tesislerin dijital ortamda var olabilmelerini sağlayan, HotelRunner yazılımı altyapısı sayesinde tüm online kanallardan rezervasyon kabul edebilmelerine, web sitelerini ve sosyal ağlarını yönetebilmelerine sağlayan sistemden bahsediyor.

HotelRunner, özellikle KOBİ ölçeğindeki bağımsız otel, butik otel, motel, apart, pansiyon ve kısa dönem kiralık daireler gibi konaklama tesislerinin online rezervasyon kabul etmenin, içerik üretip yönetmenin yanı sıra online turizm acenteleriyle bir araya gelebildikleri yenilikçi bir dijital platform olarak öne çıkıyor.‘bulut bilişim’ mimarisi üzerine kurgulanmış altyapı sayesinde işletmeler veri merkezi ve sunucu gibi maliyetlerini teknolojiyle düşürüyor.

Cloud Arena'ya Tübitak'tan hibe

CloudArena’nın 212 Capital Partners’dan 2012 yılı Nisan ayında aldığı 500 bin dolarlık yatırımın yanısıra, Tübitak’tan da Temmuz ayında 210 bin dolarlık hibe aldığından ve aynı yılın Kasım ayında HotelRunner’ın beta yayınına başlandığından söz ediliyor. Bunun yanısıra bu sistemin şu anda 1200’ün üzerinde kayıtlı kullanıcıya sahip olduğu ve dünyanın farklı ülkelerinde 80 şehirde faaliyet gösterdiği belirtiliyor.

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics