Bilişim Dünyası 03 TEMMUZ 2013 / 18:06

CloudArena’ya 1.5 milyon dolarlık yatırım

Turizm sektörüne yönelik yenilikçi çevrimiçi çözümler geliştiren CloudArena, Aslanoba Capital ve 212 Capital Partners’dan toplam 1.5 milyon dolar yatırım aldı.2011 yılının son çeyreğinde Ali Beklen, Arden Agopyan ve Tolga Yalçınkaya tarafından kurulan ve bağımsız otel, butik otel, motel, apart, pansiyon ve kısa dönem kiralık daireler gibi konaklama tesislerinin tüm çevrimiçi kanallardan rezervasyon kabul edebilmelerini sağlayan bulut bilişim tabanlı tesis yönetim ve sayısal pazarlama sistemi HotelRunner’ın yaratıcısı CloudArena, yeni yatırımlarla sermayesini artırmaya ve hızla büyümeye devam ediyor.


CloudArena son olarak, geçtiğimiz günlerde, Aslanoba Capital ve şirkete 2012 yılında tohum yatırımı yapmış olan 212 Capital Partners’dan toplam 1.5 milyon Dolar tutarında erken dönem yatırımı aldı.  Alınan bu yatırım şirket tarafından ürün geliştirme ve Ar-Ge’nin yanı sıra organik ve inorganik büyüme amaçlı kullanılacak. Bu çerçevede şirketin personel sayısı artırılacak ve sektörden şirket satın almaları gerçekleştirilecek.

kurucu ortaklarından Arden Agopyan, şirketin aldığı son yatırıma ilişkin olarak, “CloudArena’ya ve geliştirdiğimiz yenilikçi ürünlere olan ilgi, aldığımız yatırımlarla da açık şekilde tescilleniyor. Aldığımız bu son yatırım şirketimizin turizm sektöründeki önemli ihtiyaçlara etkili çözümler sağladığını bir kez daha kanıtlamış oldu. Bu yatırımı, şirketin verimliliğini ve servislerimizin kalitesini artırarak müşterilerimizin satış ve pazarlama kabiliyetlerini üst düzeye taşımak için kullanacağız” diye konuştu. CloudArena’nın küresel ürün ve servislerinin Türkiye başta olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki konaklama tesislerinden ve turizm acentelerinden büyük ilgi gördüğünü ve sadece 6 ay içerisinde, 30’dan fazla ülke ve 80’in üzerinde şehirde bulunan 1250’den fazla tesisin satışlarını ve pazarlama kabiliyetlerini artırmalarını sağladıklarını ekleyen Agopyan, yeni yatırımın da getireceği ivmeyle bu sayıyı yıl sonuna kadar iki katına çıkarmayı hedeflediklerini belirtti.
ETİKETLER : CloudArena

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics