Bilişim Dünyası 15 MAYIS 2017 / 11:02

Çocuklar ve gençler için kodlama eğitimi

Türkiye Bilişim Derneği İstanbul şubesinde 29-30 Nisan tarihlerinde ikincisi gerçekleştirilen çocuk ve gençler için kodlama seminerleri, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi BÖTE, mezun ve son sınıf öğrencileri ile birlikte gerçekleştirildi. Danışmanlığı BÖTE öğretim görevlisi ve TBD İstanbul şubesi yönetim kurulu üyesi Cahit Cengizhan tarafından yapılan çalışma sırasında katılımcı genç ve çocuklar oyunlar eşliğine eğlenerek kodlamanın temellerini ve algoritma geliştirmeyi öğrendiler.
Türkiye Bilişim Derneği çatısı altında gerçekleştirilen seminerde, yaratıcı ve eleştirel düşünme becerilerinin yanı sıra 21. Yüzyıl için gerekli görülen temel becerilere sahip çocuklar yetiştirmek amaçlandı. Temel amacı sorgulama ve kodlama becerilerini kazandırmak için izlenen farklı yönlen ve teknikler yanında, çocukların kendi oyunlarını tasarlaması, üreten bireyler olmaları yolunda düşünce sistemlerinde farklı yollar geliştirilmeye çalışıldı. Yapılan çalışma, Eğitim Koordinatörü Cahit Cengizhan’ın elinden sertifikalarını almaları ile 30 Nisan tarihinde tamamlandı.  
 “Üreten Çocuk Hareketi” sloganıyla çalışmaya başlayan TBD İstanbul şubesi düzenli aralıklarla eğitimleri tekrar etmeyi ve kodlama eğitiminin yanında oyun tasarımı, robotik, elektronik, 3D modelleme gibi birçok temel gelişim eğitimini de çocuklarla buluşturmayı hedefliyor. 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics