Bilişim Dünyası 04 MAYIS 2015 / 10:18

Çocukların gündeminden fikirler

Çilek Mobilya Yönetim Kurulu Üyesi Talha Çilek, teknolojiyi yakından takip edip en faydalı sistemleri kullanmaya özen gösterdiklerine vurgu yaptı.

Çilek olarak, inovasyona büyük önem verdiklerinin altını çizen Talha Çilek, bu konuda oluşturdukları bir kurulları olduğuna da dikkat çekti. Çilek, “Çilek İnovasyon Kurulu; inovasyon, iyileştirme ve geliştirmeye yönelik tüm süreçlerin üzerinde çatı-omurga konumunda çalışan ve bu kapsamda kararlar alıp görevlendirme yapan bir yapıda çalışır. İnovasyon Merkezi / Arge Merkezi açılmasına yönelik yürüyen tüm faaliyetler de bu kuruldan çıkan bir proje gibi kabul edilir” dedi.

Aynı gün içerisinde 20 farklı ürün üretebiliyoruz

Çilek, 2014 Aralık ayında, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından düzenlenen, Türkiye'nin inovasyon liderlerinin belirlendiği İnovaLİG'de en inovatif şirketler sıralamasında 15 firma arasında ikinci oldu. Talha Çilek, “Lider firmaların 5 farklı kategoride değerlendirilerek belirlendiği yarışmada İnovasyon Döngüsü kategorisinde ikinci seçilerek, sıralamaya giren ve ödül alan tek mobilya markası olduk” ifadesini kullandı ve sözlerini şöyle sürdürdü: “Teknolojiyi yakından takip edip bizim için en faydalı sistemleri kullanmaya özen gösteriyoruz. Örneğin Çilek; bugün 33 bin m² kapalı olmak üzere toplam 212 bin m² alanda son Alman teknolojisi makine parkuru ve Japon Yalın Üretim felsefesi ile üretim yapıyor. Günde 1.200 adet ürün kapasitesi ile 2 vardiya çalışma düzeninde aynı gün içerisinde 20 farklı ürün üretebiliyor. Üretim sürecinde, son teknolojiye uygun bilgisayar kontrollü CNC tezgâhlar kullanılıyor” açıklamasını yaptı.

Ekranların yazılımı kendi BT ekibimiz tarafından yapıldı

“Genel olarak mobilya  ‘low-tech’ bir ürün ancak Çilek olarak üretimimizi ‘high-tech’ makinelerle yapıyoruz” diyen Çilek, konuşmasına şu şekilde devam etti: “ MRP işletim sistemi olarak SAP kullanıyoruz. Üretim hatlarımızda bilgisayar destekli son teknoloji CNC makineler kullanılıyoruz. Üretim sırasındaki puantajlarımızı, genel ekipman verimliliklerimizi, işlem resimlerini, operasyon planlarını elektronik ortamda her makinenin başındaki dokunmatik ekranlarımızdan takip ediyoruz. Bu ekranların yazılımı kendi BT ekibimiz tarafından yapıldı ve TEYDEB projesi olarak TUBİTAK tarafından desteklendi.” Çocukların hayal dünyasının çok geniş olduğunu ve küçük şeylerden mutlu olduklarını bildiklerini ifade eden Çilek, “Bu yüzden onların nelerden hoşlandığını belirleyip bu konulara yoğunlaşıyoruz. Örneğin tasarım ekimimiz, her yıl Disneyland gibi dünyaca ünlü tematik oyun parkları ve oyuncak fuarlarını gezip, miniklerin gündemini ve isteklerini yakından takip ediyor, buna göre fikirler oluşturuyor” şeklinde konuştu.

‘Tüketici Memnuniyetini İlke Edinen Marka’ seçildik

Talha Çilek, 2015’te özellikle yurt dışındaki büyümelerini devam ettirmek istediklerini belirterek ABD, Almanya, İngiltere, Japonya, Kazakistan gibi birçok ülkede Çilek olarak yer aldıklarını kaydetti. Çilek, “En son Katar ve Ukrayna mağazalarımızı açtık. Buralarda gördüğümüz ilgi bizi çok memnun etti. 2015 yılında, özellikle Rusya, İran, Hindistan ve ABD pazarlarında önemli bir gelişme öngörüyoruz. Bu ülkelerdeki büyümemize ve yatırımlarımıza devam edeceğiz. Çilek olarak hedefimiz her yıl dünyanın farklı yerlerinde daha fazla çocuk odasında hayalleri süslemek” dedi ve şu açıklamayı yaptı: “Ayrıca geçtiğimiz günlerde; Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından bu yıl 18.’si gerçekleştirilen ‘Geleneksel Tüketici Ödülleri’ kapsamında; ‘Satışa arz edilen ürünlere, 2 yıllık yasal garanti süresine ilaveten 5 yıla kadar ücretsiz garanti verilmesi, ücretsiz montaj yapılması, 10 yıl yedek parça garantisi verilmesi, paketi bozulmamış veya teslimatı henüz yapılmamış ürünlerde gerekçe göstermeden tüketiciye 30 gün içerisinde iade ve değişim hakkı tanınması, konusunda uzman ve deneyimli ekiplerle çalışılması, ileri çocuk güvenliği ilkeleri uygulaması, çalışanlarına yönelik tüketici mevzuatı ile ilgili eğitim çalışmaları yürütülmesi nedeniyle’, ‘Tüketici Memnuniyetini İlke Edinen Marka’ ödülüne layık görüldük. Böyle ödüller bizi gururlandırırken aynı zamanda doğru yolda olduğumuzu ifade ediyor.”

 
ETİKETLER : 1020

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics