Bilişim Dünyası 05 KASIM 2017 / 07:00

Commvault Hyperscale ile kurumsal verimlilik

İş dünyasındaki yoğun rekabette, kurumlar için veri ve nitelikli bilgiye ulaşmanın önemi giderek artıyor. Kurumsal yedekleme, kurtarma, arşivleme ve bulut alanında küresel bir lider olan Commvault, müşterilerinden çalışanlarına kadar tüm iş süreçlerinde kurumlara rekabet avantajı sağlayacak yeni entegre veri depolama çözümünü satışa sundu.
Müşteri ihtiyaçları ve gelecek beklentileri doğrultusunda geliştirilen Commvault HyperScale yazılım ve HyperScale depolama cihazı, veri depolama, veri yönetimi ve verilerin korunmasında yeni bir dönem başlatacak. Eski yedekleme araçlarının yerine bulut tabanlı modern bir entegre veri yönetimi çözümü getiren HyperScale ürün ailesi, kurumların iş yükünü azaltıp, güçlendirecek. Farklı beklentileri karşılamak, hali hazırda kullanılan alt yapıya uyum sağlayacak şekilde geliştirilen HyperScale ürün ailesi, kullanıcısına donanım sağlayıcısı seçme özgürlüğü de tanıyor. Referans bir mimari modele sahip olan Commvault HyperScale yazılım ve HyperScale depolama cihazı, kurumların var olan alt yapı, uygulamaları ve tüm bulut sağlayıcı çözümleriyle çalışabiliyor.
HyperScale ürün ailesinin tamamen hibrit altyapıları destekleyecek şekilde geliştirildiğini belirten Commvault Başkanı ve CEO’su N. Robert Hammer şöyle konuştu: “Veri koruma ve yönetimi konusunda bugüne kadar kusursuz bir şekilde gerçekleştirdiğimiz inovasyonlardan güç alarak, vadesini doldurmuş yatay ölçeklendirme mimarileri yerine geçek olan benzersiz bir ürün grubunu satışa sunmaktan heyecan duyuyoruz. HyperScale yazılım ve HyperScale depolama cihazı, bulut, özel bulut ve bina içi gibi her türlü altyapı genelinde kullanılabiliyor. Yeni ürün ailesi sağladığı esnek modellerle, kurumların pahalı eski donanımları yenilemesini, satıcı bağımlılığından kurtulmasını ve önceden mevcut olmayan bulut ekosistemine, modern çevikliğe, esnekliğe kavuşmasını sağlayacak tüm seçenekleri üzerinde barındırıyor.”
Sağlık sektöründen perakendeye, finanstan otomotiv ve telekomünikasyona kadar birçok farklı alanda hizmet veren şirketler için veri günümüzde hayati önem taşıyor. Kurumların çalışanları, sahip olduğu varlıkları, iş ortakları ve müşterilerine kadar ellerindeki verileri doğru yönettikleri takdirde karar alma süreçlerinin önemli ölçüde hızlandığını söyleyen Commvault uzmanları, şirketlerde hali hazırdaki verilerin birden fazla kopyalanarak ikincil bir depolama çözüm ihtiyacını beraberinde getirdiğini belirtti. Günümüzde farklı kanallardan gelen verilerle birlikte ikincil kopyaların kurum hafızalarında yüzde 70 seviyesinde olduğunu kaydeden uzmanlar, satışa sunulan HyperScale depolama cihazı ile sürekli artan iş yükünün daha iyi yönetilebileceğini, tutarlı bir raporlamaya ulaşılacağını söyledi.
 
Satışa sunulan HyperScale çözümleriyle ilgili olarak kurumların daya yüksek veri korumaya ulaşacağını kaydeden Red Hat Depolama Genel Müdürü ve Başkan Yardımcısı Ranga Rangachari, “Her türlü hiper birleşik altyapı yığını için yeni çözümler güçlü ve esnek bir yapı sunuyor. Red Hat olarak bu teknolojilere katkı sağlamaktan mutluluk duyuyoruz. Veri merkezi dönüşümü için iyi bir çözüm olan HyperScale ailesi, dayanıklılığı, ölçeklendirilebilir olması, bulut ölçekli bir yapıda sunulmasıyla kurumlara büyük kolaylık sunuyor” dedi. ESG baş veri koruma analisti Jason Buffington ise veri depolama, yönetimi ve korumada büyük şirketlerin bugün talep ettiği türden çeviklik ve verimlilik konusunda yetersiz olduğunu söyleyerek; “Commvault, sürekli dönüşüm geçiren ve yükselen veri koruma ortamı için piyasadaki talepleri tam anlamıyla karşılayacak. HyperScale ürün ailesi, iş dünyasındaki özellikle veri koruma ihtiyacına yanıt olarak geliştirilen yüksek inovasyona dayalı entegre bir çözüm” açıklamasını yaptı.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics