Bilişim Dünyası 07 ŞUBAT 2016 / 12:43

CommVault müşteri odaklı politikasından ödün vermiyor

Hızla değişen teknoloji, daralan kaynak ihtiyaçları ve genişleyen veri hacimleri karşında, şirketlerin ve kurumların ihtiyaçları da baştan aşağı değişiyor.

Müşteriler bulut kullanımı, artan güvenlik ve uyum talepleri, her yerde işlem yapabilme ve veri patlaması gibi yeni nesil teknolojik eğilimlere ayak uydurmaya çalışıyor. İçerisinde bulunduğumuz değişim çağında kurumlara ve şirketlere ağırlıklı olarak veri yönetimi konusunda çözümler sunan CommVault, müşteri memnuniyeti çerçevesinde çalışmalar yürütüyor.

Yeni nesil veri yönetimi ve sanallaştırma konularında önemli çalışmalar gerçekleştiren CommVault ’tan Kanal Müdürü Wael Mustafa Mesat ile CommVault ’un veri yönetimi, sanallaştırma ve güvenlik anlamında yaptığı çalışmalar üzerine konuştuk.
 
İlk etapta CommVault ’un iş süreçlerinden söz edebilir misiniz?

Dünya genelinde kurumlara ve şirketlere veri yönetimi konusunda destek veriyoruz. Veri yönetimi derken, veri taşıma, veri güvenliği gibi bileşenler konusunda, teknolojiyle birlikte değişen müşteri ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik çalışmalar yürütüyoruz. Gartner’ın açıkladığı rapora göre veri yönetimi konusunda dünya çapında lider konumunda bulunan CommVault, bu konudaki başarısını veri koruma, veri taşıma ve müşteri ihtiyaçlarını doğru bir şekilde analiz ederek sunduğumuz çözümlere borçluyuz.

Türkiye, Dubai ve Güney Afrika’da yer alan ofislerimiz üzerinden küresel ve yerel bazda müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Büyük veri hızlı bir şekilde büyüyor. Bu konuda CommVault ne gibi çalışmalar yürütüyor?

Teknolojik gelişmeler ile beraber şirketlerin ve kurumların ellerindeki veri miktarı da aynı hızda artıyor. Bu noktada artan verinin hızına erişememiz durumunda, bu veriyi yönetmek de bir o kadar zorlaşabilir. Sahip olduğumuz teknoloji ile beraber analiz ederek şirketlerin ve kurumların ellerindeki verilerin boyutlarını kontrol edilebilir seviyeye çekerek, yönetimini daha kolay bir hale getirmek için çalışmalar yürütüyoruz.

Bu konuda veri analitiğinin öneminden söz etmemiz gerekiyor. Statik verinin günümüzde müşterilerimiz için çok değerli olmadığını gözlemliyoruz. Bu konuda müşterilerimizin veri analitiği ile ellerindeki verinin niteliğini çok daha iyi anlamalarını sağlayarak, iş süreçlerinde bu durumum avantaja çevirmeleri konusunda yardım sunuyoruz.

CommVault ’un bulut konusunda yürüttüğü çalışmalarda bahsedebilir misiniz?

Veri yönetiminin en önemli bileşenleri arasında bulut bilişim ve bulut bilişim çözümleri yer alıyor. Şirketler ve kurumlar, ilk etapta şüpheyle yaklaştıkları bulut çözümlerine, bulutun kendilerine sağladığı avantajlarla beraber hızlı bir şekilde adapte olmaya başladılar. Bu doğrultuda ihtiyaçları değişen ve sahip oldukları veri miktarı artan şirketler ve kurumlar, verilerini doğru bir şekilde yönetme ihtiyacı duymaya başladılar. 

Bu doğrultuda CommVault olarak kurumlara ve şirketler bulut konusunda da hizmetler veriyoruz. İş süreçlerimizin olmazsa olmazları arasında yer alan bulut çözümleri konusunda şirketlere ve kurumlara yedekleme, veri taşıma, sunucu taşıma gibi hizmetler veriyoruz. Bunun yanı sıra Amazon ve Microsoft gibi yapılarla entegre bir şekilde çalışan çözümlerimiz ile müşterilerimizin bu konudaki ihtiyaçlarını sorunsuz bir şekilde karşılamayı hedefliyoruz. Bunun yanı sıra CommVault bulut servisleri sunma konusunda kurumlara ve şirketlere destek veriyoruz.

Sanallaştırma konusunda da çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. Sanallaştırma yazılımları ile entegre bir şekilde çalışıyoruz. VMware, Microsoft HyperV ve Citrix XenApp ile müşterilerimize sanallaştırma konusunda farklı alternatif sunabiliyoruz.

Türkiye pazarını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Türkiye, yer aldığı bölgenin en önemli pazarları arasında yer alıyor. Türkiye pazarının sürekli büyüyen bir yapıya sahip olması nedeniyle CommVault ’un yatırımları da bu bölge üzerinde yoğunlaşıyor. Yeni anlaşmalarımız ve iş ortaklarımız ile beraber pazarın ihtiyaçlarını daha iyi anlayıp, müşterilerimize ihtiyaçlarını karşılayan çözümler sunmaya gayret ediyoruz.
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics