Bilişim Dünyası 27 EKİM 2014 / 11:54

Çözümleriyle bireylerin hayatına değer katıyor

Analitik alanında birçok şirkete çözüm sunan SAS, portföyüne eklediği yeni sektörler ve şirketlerin karar süreçlerine “analitik” temelli yaklaşımı ile değer katmaya devam ediyor.

Kurumların karar süreçlerine analitik yaşam döngüsünü entegre ederek şirketlerin işlerini kolaylaştırmayı amaçlayan SAS, hayatın her alanında karşımıza çıkan ürünlerin ve hizmetlerin en ideal şekline gelmesinde önemli bir rol oynuyor.

SAS’ın analitik çözümleri, süpermarketlerde hangi müşterilerin hangi ürünlere daha çok yöneldiğinin belirlenmesinden okullarda öğrencilerin gelişimlerinin takip edilmesine kadar birçok alanda kullanılabiliyor. Böylece hem kurumlar hem de bireyler açısından değer yaratılıyor. Bu çözümler sayesinde kurum ve şirket yöneticilerinin karar süreçlerine yön verilebiliyor ve en ideal karar en hızlı şekilde alınabiliyor. Ayrıca şirketler çıkan sonuçları değerlendirerek geleceğe yönelik adımlarını daha iyi şekillendirebiliyor ve çıkabilecek fırsatları, riskleri daha önceden görebilme şansına sahip oluyor.

Hayatın her alanına etki ediyor

Türkiye’de yeni yapılanması ile birlikte büyümesini hızlandıran SAS Türkiye, düzenlediği bir basın toplantısı ile SAS çözümleri ve Türkiye’deki yapılanması hakkında bilgiler verdi. Toplantıda konuşan SAS Türkiye Genel Müdürü Hakan Erdemli, “Sunduğumuz analitik temelli çözümlerle müşterilerimizin önündeki fırsatları ya da riskleri farkedip, ona göre harekete geçmelerine yardım ediyoruz. Biz bu anlamda kurumsal müşteriyle birebir ilişki içindeyiz ve onların hayatlarını kolaylaştırmak ve iş sonuçlarına pozitif değer katmak için uğraşıyoruz. Ama elbette onlar vasıtasıyla sokaktaki insanın hayatına da bankadan kredi alırken, en sevdiği mağazadan alışveriş yaparken, en sevdiği restoranda yemek yerken, cep telefonu operatöründen tam da onun alışkanlıklarına göre bir kampanyayla indirimli paket teklifi alıp mutlu olurken veya internette gezinirken etki ediyor oluyoruz.” dedi.

Bunların temelinde “Analitik” olduğunu belirten Hakan Erdemli ayrıca analitiğin giderek farkedilen önemine paralel olarak, bu alanda yetkin iş gücü gelişmesi için uğraştıklarını, Türkiye’de 20’den fazla üniversite ile işbirliği yaptıklarını ve önümüzdeki dönemde üniversitelerle yapacakları yeni projeleri de açıklayacaklarını aktardı. SAS Türkiye’nin 2014 ve 2015 beklentilerini de anlatan Erdemli, “SAS Türkiye olarak, ülkemizde telekom, bankacılık, sigorta, perakende, kamu ve enerji sektörlerinde çok önemli projelere imza atıyoruz. Geçtiğimiz yıl üç haneli rekor büyümeden sonra bu yılın ilk üç çeyreğinde de büyümemizi sürdürdük. 2014’ü SAS Türkiye tarihinin en yüksek rakamlarıyla kapatmayı öngörüyoruz. 2015’te de yeni sektörler ekleyerek, müşterilerimizin karar süreçlerine ‘Analitik’ temelli yaklaşımla değer katmaya devam edeceğiz. Çünkü biz inanıyoruz ki, kararlar dünyayı döndürür ve en doğru kararlar analitik hayat döngüsünün süreçlere dahil edilmesiyle alınır.”

 
ETİKETLER : 993

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics