Bilişim Dünyası 17 KASIM 2015 / 14:45

Criteo, Türkiye’deki ilk ofisini açtı

Performans pazarlama teknolojileri şirketi Criteo Türkiye’de açılan ilk ofisini, gerçekleştirdiği Criteo Live etkinliği ile kutladı. Etkinlikte perakendecilerin 2016 stratejilerini oluşturması paralelinde birçok önemli konu ele alınırken, şirketin önde gelen uzmanlarını Türkiye’deki sektör liderleri ile biraraya geldi.  Dört yılı aşkın süredir Türkiye’deki pek çok şirket ile çalışan ve müşteri portföyünde Hepsiburada, Markafoni ve Trendyol gibi markaları barındıran şirket, yerel pazarın, ülkedeki 44 milyondan fazla internet kullanıcısı ile etkileşime girmek isteyen reklam verenler için sunduğu olanakları fırsata çevirecek. Criteo Türkiye ofisinin yönetici direktörlüğünü ise daha önce Türkiye müdürü olan ve görevini şirketin Münih ofisinden yürüten Erkan Soy üstlenecek.  
Şirketin yerel bir ofis açma kararının arkasında gittikçe yükselen online ve mobil etkileşim talebi yattığını dile getiren Criteo Doğu Avrupa ve MEA Bölgesi Genel Müdürü Dirk Henke, “İnternet ve mobil penetrasyondaki olağanüstü büyümeyi göz önünde bulundurarak Criteo’nun dijital performans pazarlama çözümlerinin bilinirliğini artırmak için uzun dönemli bir büyüme stratejisine odaklandık” derken, Criteo Türkiye Yönetici Direktörü Erkan Soy da, “Çözümlerimiz ile Criteo’nun reklam verenler, yayıncılar ve son tahlilde tüketiciler için pek çok fırsat ve fayda sağlayarak ülkenin hızla büyüyen e-ticaret pazarına pozitif bir katkı sağlayacağına inanıyorum” yorumunu yaptı.
 
Criteo, dijital sektörde faaliyet gösteren satıcılar ve reklam verenler için birden çok cihazda performans reklam çözümleri sunuyor. Criteo’nun kendi kendine öğrenen algoritma motoru, tüketicilerin satın alma alışkanlıklarını tahmin etmek ve kişilere, satın alma yatkınlıklarına göre kişiselleştirilmiş dinamik görüntülü reklamları göstermek için verileri analiz ediyor. Bu sayede Criteo motoru, hangi cihazın kullanıldığı fark etmeksizin, reklam verenlerin mevcut müşterileri ile etkileşime girilmesine ve kullanıcıları müşteriye dönüştürmelerine olanak sağlıyor.
 
ETİKETLER : Criteo

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics