Bilişim Dünyası 20 KASIM 2013 / 10:56

Cüzdanınız artık akıllı telefonunuzda

Vodafone Türkiye, mobil finans hizmetlerini herkes için erişilir kılma hedefiyle sunduğu Cep Nakit Kart’tan sonra akıllı telefon uygulaması Cep Cüzdan’ı hayata geçirdi. 

İş dünyasının küresel ölçekteki en büyük ve en itibarlı ödüllerinden biri olan Stevie İş Ödülleri 2013’e 3 ödül ile damgasını vuran ve mobil dünyanın Oskar’ı olarak nitelendirilen Mobile Excellence’ta Mobil Ödeme kategorisinde 200 aday arasından ilk 5 finalist arasına giren Cep Cüzdan uygulamasını yükleyen IPhone ve Android telefon kullanıcısı Vodafone aboneleri; para transferi, internetten alışveriş, Cep Lira yükleme, para biriktirme, Vodafone paketleri satın alma gibi birçok mobil finansal işlemi, uygulama kullanım ücreti ödemeden kolaylıkla gerçekleştirebiliyor. 

Vodafone Türkiye, mobil finansal hizmetleri herkes için erişilir kılma hedefiyle hayata geçirdiği Vodafone Cep Cüzdan’ı akıllı telefonlara getiriyor. IPhone ve Android telefonlarda ücretsiz olarak kullanılabilen uygulamayla birçok finansal işlem zahmetsizce cep telefonu üzerinden gerçekleştirilebiliyor.

Vodafone Cep Cüzdan uygulaması ile Vodafone’lular istedikleri cep telefonu numarasına para gönderebiliyor ve tüm Vodafone’lulardan para talebinde bulunabiliyor. Cep Cüzdan kullanıcıları bunu Cep Cüzdan’larına kendileri giriş yaparak gerçekleştirebilirken, Kolay Kod yardımı ile de yapabiliyor; Kolay Kod oluşturarak para isteyebiliyor ya da Kolay Kod’u taratarak para transfer edebiliyor. Cep Cüzdan kullanıcısı tüm Vodafone’lular herhangi bir faturasız Vodafone hattına diledikleri zaman ve diledikleri yerden Cep Lira yükleyebiliyor.

Vodafone Cep Cüzdan’ın diğer bir özelliği de  Biriktir Gönder hizmeti. Bu hizmet vasıtasıyla Cep Cüzdan kullanıcısı Vodafone’lular ”Biriktir Gönder” hesaplarında para biriktirilebiliyor ve  biriktirilen parayı istenilen kişiye istenilen zamanda transfer edilebiliyor. Ek olarak Vodafone Cep Cüzdan, kullanıcılarına internetten kolaylıkla ve güvenle alışveriş yapma imkanı da sağlıyor.

Vodafone Cep Cüzdan’ın tüm bu özelliklerinden faydalanmak için Vodafone’luların Cep Nakit kartlarını Cep Cüzdan’larına tanımlamaları gerekiyor. Tanımlama işlemini halihazırda Cep Nakit kartı olan Vodafone’lular tek tıklama ile yapabilirken Cep Nakit Kart’ı olmayan Vodafone müşterileri ise Cep Cüzdan uygulamasını indirir indirmez ücretsiz olarak Sanal Cep Nakit Kart yaratarak yapabilir.

Cep Cüzdan ile yapılabilecekler bunlarla da sınırlı değil. Cep Cüzdan kullanıcısı Vodafone’lular uygulamayı kullanarak mesajlaşma, uluslararası dolaşım, ya da internet paketlerini kolayca alabiliyor. Dahası, Cep Cüzdan uygulamasıyla mevcut diğer fiziksel kartların fotoğrafı çekilerek uygulama üzerinde saklanabiliyor.

IPhone cihazlar için App. Store,Android cihazlar içinse Google Play Store üzerinden yüklenebilen uygulama ayrıca yakın alan iletişimi (NFC) uyumlu cihazlar üzerinde kullanıldığında Vodafone Türkiye’nin dönemsel NFC kampanyalarından faydalanmaya da imkan tanıyor.

Vodafone Türkiye Bireysel Servisler Direktörü Ömer Kuyucu, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Vodafone Türkiye olarak, mobil iletişim teknolojilerinin olanaklarını abonelerimiz için hızlı, kolay ve erişilir kılmaya çalışıyoruz. Cep Nakit ile başladığımız mobil finans hizmetlerini akıllı telefonlara taşıyoruz ve ödüllü Vodafone Cep Cüzdan uygulamamızla müşterilerimizin birçok finansal işlemi kolayca yapmasına olanak sağlıyoruz. Cep Cüzdan uygulamasını yükleyen ve ücretsiz olarak kullanan iPhone ve Android telefon sahibi abonelerimize para transferi, yakın alan iletişimi (NFC) hizmetleri ve Cep Nakit Kart yönetimi sunuyoruz. Uygulama ile anında ve ücretsiz olarak yaratılabilen sanal Cep Nakit hesabı ile müşterilerimizin dijital ortamda ürün satın almasını hem  kolaylaştırıyor hem de güvenliliğini arttırıyoruz. Ve tüm bunlar karşılığında Cep Cüzdan kullanımından herhangi bir  faiz ya da aylık/yıllık kullanım ücreti talep etmiyoruz. Kısaca Vodafone Cep Cüzdan’ı Vodafone’luların hayatını kolaylaştırmak hedefiyle hayata geçiriyoruz. Vodafone Türkiye olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da mobil finans hizmetlerinin yaygınlaşması yolunda çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics