Bilişim Dünyası 20 ŞUBAT 2016 / 14:57

Darüşşafaka’dan 3D yazıcı atölyesi ve yarışma

Darüşşafaka’nın bu yıl ilk defa düzenleyeceği 3D Yazıcı Atölyesi ve Yarışması ile lise öğrencileri, temel 3D yazıcı eğitimi aldıktan sonra, tasarlayıp üretecekler. Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nın 3Durak, Sigma3D, Zaxe ve Özyeğin Üniversitesi Girişim Fabrikası işbirliğiyle düzenleyeceği 3D Yazıcı Atölyesi ve Yarışması, İstanbul’dan lise öğrencilerinin katılımıyla 5, 6 ve 12 Mart tarihlerinde gerçekleştirilecek. 
 
Okullar atölye ve yarışmaya 5’er kişilik takımlar halinde katılabiliyor. Ön eleme ile belirlenen 15 okulun katılacağı atölye ve yarışmanın ilk gününde takımlar, 3 boyutlu yazıcılarla tanıştırılarak uzmanlardan girişimciliğe, tasarıma ve modellemeye giriş eğitimleri alacak. Bu eğitimin ardından, takımlardan kendilerine verilen görev çerçevesinde çalışmaları ve bunu bir iş fikrine dönüştürerek 3D yazıcı yardımıyla tasarım yapmaları istenecek. Takımlar, tasarım ve iş fikirlerini 12 Mart’ta jüri üyelerine sunacak. Takımların bu çalışmaları, jüri üyeleri tarafından değerlendirilecek ve dereceye giren okullar ödüllendirilecek. Detaylar www.3dyaziciatolyesi.com sitesinde yer alıyor. 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN