Bilişim Dünyası 19 ARALIK 2012 / 13:40

Darüşşafaka’nın resmi teknoloji donanım destekçisi Datateknik oldu

Datateknik, Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nın Resmi Teknoloji Donanım Destekçisi olarak uzun vadede Darüşşafaka'da eğitim gören çocukların teknik bilgi ve becerilerine destek veren projeler oluşturacak. Bilişim sektöründeki tecrübelerini uluslararası projelerde yarışan Darüşşafaka öğrencilerine aktararak, öğrencilerin bu alandaki gelişmelerine de katkı sağlayacak.

2012 yılı Eylül ayında gerçekleştirilen projede, ilk etapta varolan bilgisayar atölyelerini yenileyen Datateknik, yeni etüt alanlarının oluşturulması için donanım desteği sağladı. Kampüs altyapısı için gerekli sarf malzemelerin teminine destek verdi. Donanım desteği dışında uzun vadede öğrencilerin eğitim hayatlarına katkıda bulunmak istediklerinin altını çizen Datateknik İcra Kurulu Başkanı Dr. Nihat Kantar, öğrencilerin sektörü daha yakından tanımaları ve en yüksek düzeyde fayda sağlayabilmeleri için Datateknik Ailesi’nin her üyesinin üstüne düşen sorumluluğu yerine getireceğini belirtti.

Konuyla ilgili olarak Darüşşafaka’nın bilişim teknolojisini yakında takip eden bir okul olduğunu belirten Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım, Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda her altı öğrenciye bir bilgisayar düştüğü ve kampusun her noktasından internet erişiminin olduğu bilgisini verdi. Yıldırım, “Darüşşafaka, gelişen bilişim teknolojilerini günlük yaşamlarında bir araç olarak kullanan, projeler hazırlayarak kendi istekleriyle bilgiye ulaşan, evrensel bir bakış açısına sahip ve uluslararası düzeyde bilgisayar okur-yazarı öğrenciler yetiştirmeyi hedefliyor. Öğrencilerimize süreç içerisinde gelişen bilgisayar teknolojisini yakından takip etme ve öğrenme olanağı sağlıyor ve öğrencilerimizin bilgisayarı, günlük yaşamlarında bir araç olarak kullanmasını amaçlıyoruz.  Branş derslerimizde bilgisayar destekli öğretime önem veriyor, öğrencilerimizin internet ve eğitim yazılımlarını kullanarak klasik öğretim ortamının dışında bilgiye ulaşmalarına olanak tanıyoruz” dedi.

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics