Bilişim Dünyası 28 OCAK 2016 / 12:15

Darüşşafaka ve Turkcell teknolojiyi eğitimle birleştirdi

Turkcell’in ‘Geleceği Yazanlar’ adlı sosyal sorumluluk projesi kapsamında lise öğrencilerini kapsayan eğitim ilk kez Darüşşafakalı öğrencilere verildi. Darüşşafaka Eğitim Kurumları lise mobil programlama kulübünden 15 öğrenci, Turkcell’in ‘Geleceği Yazanlar’ projesi kapsamında App Inventor 201 no’lu eğitimlerini başarıyla tamamladı.  
Daha önce öğretmenlerinden App Inventor 101 eğitimini alan ve şimdi de App Inventor 201 eğitimini tamamlayan Darüşşafakalı öğrenciler, ilkbahar döneminde Android cihazlar için kendi seçecekleri konularda bireysel mobil uygulamalar geliştirecek. Konuyla ilgili Turkcell Geleceği Yazanlar eğitmenlerinden Volkan Kılıç şu bilgileri verdi:
"Turkcell Geleceği Yazanlar olarak, daha önceleri birçok üniversitede App Inventor eğitimlerinde yer almıştım; ancak lise düzeyindeki öğrencilerle ilk defa Darüşşafaka’da buluşma fırsatım oldu. Üniversitelerdeki ilgi ve katılıma nazaran Darüşşafaka’daki öğrencilerin çok daha aktif olduğunu söylemek yerinde olur. Bunu da böyle güzel öğrencileri böylesi bir amaç uğrunda bir araya getiren ilgili ve fedakâr öğretmenlerinin olmasına bağlıyorum. Öğrencilerin katılımından tutun da uygulamada fikir yürütmelerine kadar eğitim süresince gösterdikleri çabaları görmek mutluluk vericiydi. Darüşşafaka’da karşılaştığım bu tablonun ülke genelinde de farkındalık oluşturmasını diliyorum."
 
 
ETİKETLER : Darüşşafaka Turkcell

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics