Bilişim Dünyası 26 EYLÜL 2014 / 11:53

Data Market ve SimpliVity işbirliği

Data Market, SimpliVity’nin Türkiye'deki ilk iş ortaklarından biri olarak, SimpliVity OmniCube Teknolojisini müşterilerine sunmaya hazır.

Sanallaştırma ile sağlanan faydayı tüm alt yapı katmanlarına yayarak verimliliği maksimum seviyeye çıkaran SimpliVity, özellikle veri depolamada sanal makine bazında yönetim imkanı veren mimarisi ile Hyper-Converged diye adlandırılan çözümlerde öne çıkan genç bir firma olarak BT sektöründe yerini aldı.

Endüstri standardı x86 sunucu üzerinde çalışan SimpliVity OmniStack katmanı, özel olarak tasarlanmış kart yardımı ile işlemciye ekstra yük bindirmeden VMware sanal makineleri için blok seviyesinde tekilleştirme, sıkıştırma ve veri optimizasyonu yapıyor. Bu sayede, yedekleme ve WAN optimizasyonu, kaynakta sağlanmış replikasyon çözümlerini de kullanıma sunuyor.

SimpliVity Bölge Müdürü Tarcan Serdaroğlu, “Data Market ile birlikte sanallaşmış veri merkezlerinde yaşanan performans, veri yönetimi ve kapasite zorluklarını adresleyerek bilginin korunmasını ve tek bir noktadan yönetilmesini, müşterilerimize maliyet avantajı sağlayarak sunacağız” derken, Data Market Teknoloji Çözümleri Direktörü Ahmet Kahraman ise şunları söyledi:

“VMware’in Türkiye’deki en büyük iş ortağı olarak birçok müşterimizde yaptığımız sayısız projelerde özellikle sanallaştırma altyapılarında geleneksel mimarilerden kaynaklanan sıkıntıları biliyoruz. Altyapıların sanallaştırma teknolojilerinin kullanılması ile konsolidasyon oranlarının yüzde 70’lere geldiği günümüzde her geçen gün daha da artan performans, sürdürülebilirlik, yedeklilik ve basitlik konularına uçtan uca çözüm sağlayan SimpliVity OmniCube ile müşterilerimizin beklentilerine ve ihtiyaçlarına cevap verebileceğimize inanıyoruz.”

 
ETİKETLER : Data Market SimpliVity

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics