Bilişim Dünyası 13 TEMMUZ 2015 / 06:33

Datacenter Clarity LC ile BT ve tesis yönetimi birleşiyor

Siemens Bina Teknolojileri, DCIM (Datacenter Infrastructure Management - Veri Merkezi Altyapı Yönetimi) çözümü olan Datacenter Clarity LC’in 2.2 versiyonunu Monako’da düzenlenen Datacloud Europe etkinliğinde tanıttı. Siemens’in PLM (Product Lifecycle Management - Ürün Yaşam Döngüsü Yönetimi) yazılımına dayanan Datacenter Clarity LC’nin yaşam döngüsü yönetimi, proses otomasyonu ve diğer servisleri bir araya getirmesi şu an piyasada bulunan en kapsamlı DCIM çözümü olmasını sağlıyor. 

 

Siemens Bina Teknolojileri, DCIM (Datacenter Infrastructure Management - Veri Merkezi Altyapı Yönetimi) çözümü olan Datacenter Clarity LC, enerji yönetimi, bina yönetimi, yangın güvenliği, bina izleme, veri depolama sistemleri, anahtarlar, yönelticiler, sunucular ve raflar gibi bugüne kadar ayrı olarak yönetilen bir dizi altsistemden gelen bilgileri bir araya getiriyor. Altyapı ve IT bileşenlerine ait performans verisini gerçek zamanlı ve 3D göstermesi ise veri merkezi operatörlerinin kayıt tutması ve kapsamlı raporlar oluşturmasını sağlıyor. Bu çözüm açık mimarisiyle BT ve tesis yönetimi uygulamalarında 850’nin üzerinde protokolü destekliyor.

2.2 versiyonunda bulunan yeni HTML 5 tabanlı internet arayüzü özelliği sayesinde Datacenter Clarity LC’ye tüm internet sunucularından erişim sağlanırken kullanıcılar, dashboardlarıyla zaman ve mekândan bağımsız olarak çalışabiliyor. Aynı zamanda internet arayüzü sayesinde platform daha sezgisel yönetilebiliyor. Datacenter Clarity LC ve BT servis yönetimi (ITSM) çözümleri arasındaki entegrasyon da geliştirildi. Bu sayede artık varlıkları mantıksal olarak gruplamak ve varlıklara özellikler eklemek ayrıca otomatik varlık envanteri oluşturmak da mümkün oluyor. Bununla birlikte, alarm yönetiminin de geliştirilmesiyle altsistemlerden gelen kritik alarmlar Clarity LC içinde görüntülenip yönetilebiliyor.

 
ETİKETLER : 1030

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics