Bilişim Dünyası 01 EYLÜL 2014 / 09:34

Datagate ve Avea’dan yeni işbirliği

Index Grup bünyesinde faaliyet gösteren Datagate, Avea ile dağıtıcılık sözleşmesi imzaladı. Datagate-Avea işbirliği, Avea ürünlerinin ve Avea kanalında satılan tüm ürünlerin dağıtımını kapsıyor. Telekom sektörüne ilk kez Datagate ile adım atan Index Grup, pazarda iki yıl içinde 2 milyar dolarlık toplam ciro hacmine erişmeyi hedefliyor.

Datagate’i BT distribütörlüğünden telekomünikasyon distribütörlüğüne taşıyan anlaşmanın ayrıntıları ve yarattığı katma değer, Index Grup CEO’su Erol Bilecik ve Datagate Genel Müdürü Salih Baş’ın ev sahipliğinde Avea Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin Balcı ve Avea Ticari Pazarlama Direktörü Serkan Ödemiş’in katıldığı bir basın toplantısıyla paylaşıldı.

Avea Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin Balcı, sektördeki çetin rekabette öne çıkmak ve Avea markasının sürdürülebilir büyümesine daha da hız kazandırmak üzere Datagate ile işbirliği yaptıklarını ifade etti.
Datagate Genel Müdürü Salih Baş, “Şirketimiz ile Türkiye’nin en yenilikçi GSM operatörü Avea arasında imzalanan sözleşme, Avea tarafından yetkilendirilmiş Avea İletişim Merkezleri (AİM), Avea Dağıtım Merkezleri (ADM) ve Avea Kurumsal Teknoloji Merkezleri’ne (KTM) mobil telefon, mobil cihaz, aksesuar, Avea GSM hattı, Avea marka ortaklıkları GSM hatları, Sanal TL (kontör) ve perakende kanalda Avea markalı ürünlerin tedarik ve satışını kapsıyor. Avea kanalında satılan tüm ürünlerin distribütörlüğünü kapsayan anlaşma ile bundan böyle Apple, Samsung, LG, HTC, SONY, Nokia ve Avea markalı ürünler; Avea Intouch ve Jet gibi ürünlerin dağıtımını yaparak, Avea İletişim ve Avea Dağıtım Merkezleri’ne hizmet vereceğiz” diyerek işbirliğinin kapsamını açıkladı.

 
ETİKETLER : Avea Datagate

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics