Bilişim Dünyası 21 NİSAN 2014 / 08:12

Datalogic Türkiye pazarını daha yakından takip edecek

Datalogic yenilikçi şirket ruhunu Türkiye’de açacağı ofisine taşırken, kanalı da daha yakından destekleyecek.Datalogic İstanbul’da bir ofis açarak, Türkiye pazarına girdi. Bölgedeki varlığını güçlendirmek, müşterilerine daha yakından destek verebilmek, pazar ağını güçlendirmek ve yenilikçi şirket kültürünü Türkiye’ye taşımak için açılan ofisin ilk yıl için 6 milyon dolar ciro hedefi var.

Datalogic Kurumsal İş Geliştirme Bölümü CEO’su ve Datalogic ADC Avrupa ve Gelişmekte Olan Bölgelerden Sorumlu Satış Başkan Yardımcısı Valentina Volta, “Ar-Ge’ye çok önem veriyoruz. Yenilikçi ürünler geliştirerek perakende, üretim, taşımacılık, lojistik ve sağlık sektörlerinde önemli fırsatlar yaratmaya çalışıyoruz. İstanbul’da açtığımız yeni ofisimizle müşterilerimize daha yakın olacak ve giderek artan ihtiyaçlarını daha iyi karşılayacak çözümler geliştireceğiz. Bölgedeki genel büyüme göstergelerinden umutlu olduğumuz gibi, Türkiye’ye güveniyoruz” dedi.

2017’de yaklaşık 10 milyon dolarlık ciro hedefi
Datalogic Türkiye Ülke Müdürü Argun Erşen ise Oto ID pazarına yönelik ürün ve çözümlerinin dünya piyasalarındaki liderliğine değinerek Türkiye’deki büyüme hedeflerini açıkladı. “Dünya çapında ADC pazar payımız yaklaşık yüzde 10. POS perakende okuyucularda da yüzde 32,8 ’lik bir pazar payımız var. EMEA’da ise pazar payımız yüzde 42,4. El tipi ve sunum okuyucuları, mobil terminaller ve kendi kendine alışverişte de önemli oranlarda pazar payımız mevcut. Datalogic son zamanlarda dünya çapındaki atılımlarını hızlandırırken, biz de aynı doğrultuda Datalogic Türkiye olarak bu yılki büyüme hedefimizi geçen yıla oranla yüzde 43 olarak belirledik. Datalogic Türkiye’nin 2014 ciro hedefi ise yaklaşık 6 milyon dolar. Türkiye’deki müşterilerimize OT/VT alanında benzersiz hizmet ve çözümler sunarak, bu rakamı 2017’de 9 milyon doların üzerine çıkarmayı hedefliyoruz.”
Türkiye ofisinin öncelikli hedefinin yerel pazara yerleşmek olduğunun altını çizen Datalogic BU Sensör ve Güvenlik Genel Müdürü Cosimo Capuzzello da, “Yenilikçi şirket ruhunu Türkiye taşırken, kanalımızı da daha yakından destekleyeceğiz” dedi.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics