Bilişim Dünyası 13 KASIM 2013 / 16:57

DDoS saldırılarına koruma

Kurumsal ağlar ve servis sağlayıcılara DDoS ve diğer tehditlere karşı koruma çözümleri sunan Arbor Networks, ArborCloud DDoS Protection çözümünü duyurdu.

Bulut tabanlı yeni çözüm, servis sağlayıcılar ve kurumların DDoS yönetilen hizmetlerini devreye sokmalarını, genişletmelerini ve geliştirebilmelerini sağlıyor.  Yeni çözüm, güvenlik alanında uzman kişilerden oluşan bir ekibin bulunduğu Güvenlik İşlemleri Merkezi tarafından haftanın yedi günü 24 saat destekleniyor.

ArborCloud, bulut tabanlı mevcut DDoS güvenlik hizmetlerinin hızla ölçeklenebilmesini ve bazı durumlarda yeni hizmetlerin hızlı bir şekilde devreye alınabilmesini sağlıyor. Çözümü kullanan şirketler insan kaynakları ve altyapıya çok büyük yatırım yapmaya gerek kalmadan güvenlik hizmeti alma imkanı buluyor. Şirketler saldırılarla ilgili ihtiyaç duydukları tüm hizmet ve desteği Arbor Networks’ten alıyor.

DDoS saldırıları kurumları olumsuz etkiliyor

Son yıllarda kurum ağlarına karşı yöneltilen DDoS saldırıları önemli ölçüde arttı ve daha sofistike bir hale geldi. Artık DDoS saldırıları sadece bant genişliğini etkilemiyor aynı zamanda güvenlik altyapısını oluşturan güvenlik duvarları gibi cihazları ve şirket altyapısında kullanılan http, HTTPS, VoIP gibi uygulamaları da etkiliyor. Arbor Networks’ün yeni çözümü bu saldırılara karşı koruma sağlamayı ve şirketleri korumayı hedefliyor.

“Arbor Cloud, hizmet verdiğimiz her iki pazarda da, servis sağlayıcıların ve kuruluşların DDoS korumasına yönelik taleplerini karşılayacak şekilde tasarlandı” diyen  Arbor Networks Başkanı Colin Doherty sözlerine şöyle devam etti: "Servis sağlayıcısı olan birçok müşterimizin bulut tabanlı DDoS yönetilen koruma hizmetlerini devreye almasına yardım ettik ve ArborCloud onlara bu hizmetleri düşük maliyetlerle ölçeklendirmenin ve genişletmenin bir başka yolunu sağlayacak. Büyük işletmeler açısından hikaye gayet basit. Optimum DDoS koruması için yerinde ve bulut üzerinde DDoS korumasını bütünleşik olarak sunan bir çözüm gerekiyor. Arbor'ın sunduğu bu yeni fırsat kanal ortaklarımızı heyecanlandırmış durumda, çünkü pazarda en iyi DDoS savunması uygulamalarına ihtiyaç duyuluyor."

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics