Bilişim Dünyası 06 MART 2015 / 17:01

Defne, VAS Monitoring’i tanıttı

Barselona’da gerçekleşen, dünyanın en büyük telekom fuarı olan GSMA Mobile World Congress’e 9. kez katılan Defne Telekomünikasyon, fuarda katma değerli ve mobil pazarlama çözümlerinin yanısıra yeni geliştirdiği operatörlerin servis kalitelerini ve müşteri memnuniyetini arttırmalarını sağlayan VAS Monitoring ürününü de dünya GSM devleri ile buluşturdu.

6 kıtada Türkiye dahil 20’den fazla ülkede 25’den fazla mobil operatör ve yaklaşık 500 milyon aboneye sunduğu katma değerli servis ve platform çözümleri ile dünya çapında birçok projeye imza atan Defne Telekomünikasyon, Mobile World Congress’de özellikle OSS ürün grubundan VAS Monitoring çözümünü tanıttı.

Defne Telekomünikasyon Genel Müdürü Oğuz Haliloğlu, Barselona’da gerçekleşen GSMA Mobile World Congress’de, “Bu yıl fuarda yeni bir katma değerli servisimiz olan VAS Monitoring ürünümüzü tanıtıyoruz. Mobil operatörün iletişim ağında sunduğu katma değerli hizmetleri aynı bir abone gibi kullanıp, işlevsel test yapan sistem görevi görüyor. Servislerin düzgün çalışıp çalışmadığını ve önemli fonksiyonlarını uzaktan test edebilen VAS Monitoring ürünü, mobil operatörlerin gelirlerini korurken, aynı zamanda insan kaynağı verimini arttırıyor ve operasyon giderlerini düşürmeye yardımcı oluyor. Daha önce biz hep servis üreten taraftaydık ancak üretilen servislerin kontrol ve test edilmesinin operatörler açısından sıkıntılı olduğunu gördüğümüz için bu servisleri test eden, alarmlar üreten ve bunların kalitesini, performansını monitör eden bir ürün geliştirdik. Hem servis kalitesini hem de müşteri memnuniyetini arttıran yenilikçi bir çözüm olan VAS Monitoring ürünümüze çok yoğun ilgi olduğunu görüyoruz. Bunun dışında, spam SMS‘i filtreleyen çözümümüze de fuarda çok ciddi bir ilgi gördü“ dedi.

Haliloğlu, “Şu anda özellikle Asya Pasifik bölgesinde hızlı ilerleme kaydediyoruz. Orası bizim açımızdan uzun yıllardır üzerinde çalıştığımız bir pazar. Afrika pazarı da bu yıl hedeflerimiz arasında. Enternasyonel şirketlere çözüm sağlayan şirket olma noktasında ilerliyoruz. Hedefimiz, sadece kendi etrafımızda bir ekosistem yaratarak ekosistemimizdeki çözümleri bulunduğumuz bölgelerde yurtdışındaki operatörlere taşımak" dedi.

Defne Telekomünikasyon, GSMA Mobile World Congress’de ayrıca Çağrı Tamamlama, Mesajlaşma, Mobil Pazarlama, Roaming ve Filtreleme ürün gruplarını da tanıttı.

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics