Bilişim Dünyası 25 ARALIK 2011 / 14:54

Dell Latitude ST tablet Türkiye’de satışta

Dell Türkiye, Dell İstemci Ürünleri Pazarlama Müdürü Burak Ereren ve Dell Kurumsal Pazarlama Müdürü Belit Funda’nın ev sahipliğinde düzenlediği bir toplantıyla Dell’in Windows 7 tabanlı yeni tablet bilgisayarını tanıttı. Özellikle kurumsal kullanımı hedefleyerek tasarlanan Dell Latitude ST, Windows 7 tabanlı olması sayesinde sunduğu geniş kurumsal uygulama desteğiyle şirketlerin mevcut bilişim uygulamalarına ve güvenlik-yönetilebilirlik politikalarına kolayca uyum sağlıyor.
Kullanıcıların mobil ihtiyaçlarının farklı ürün segmentlerinin doğmasına neden olduğunu ve bu ürünler arasında tabletlerin özel bir yeri bulunduğunu söyleyen Ereren, “Kullanıcılar artık hayatlarının diğer alanında alıştıkları türden deneyimi iş ortamına da taşımak istiyorlar. BT’nin kişiselleştirilmesi olarak çevirebileceğimiz ‘Consumerization of IT’ kavramının yaygınlaşması, farklı yer ve zamanlarda daha esnek çalışma deneyimi isteyen kullanıcıların taleplerinin artmasına neden oluyor. Biz de bu ihtiyaca paralel olarak yeni Dell Latitude ST’yi Türkiye pazarına sunduk” dedi.
Dell’in tablet çözümünün diğer tabletlerden farklı olarak kurumlarda yaygın olarak kabul gören bir işletim sistemiyle çalıştığının altını çizen Ereren, bu sayede tabletin kurumsal iş ihtiyaçlarına ve mevcut uygulamalara hızla uyum sağlayacak şekilde donatıldığını belirtti. Tabletin bağlanacak bir klavye ve fareyle birlikte tam fonksiyonlu bir bilgisayar olarak da kullanılabileceğini belirten Ereren, “Mobil çalışanların ihtiyaç duyduğu form faktörleri arasında geçiş yapabilen böyle bir ürünün, klasik dizüstü bilgisayar yaklaşımının yeterli gelmediği veya uygun olmadığı durumlarda özellikle saha çalışanlarının işini kolaylaştıracağını düşünüyoruz” diye konuştu.

“Atom Karınca” iş başında
Özellikle kurumsal verimlilik uygulamaları üzerine odaklanan Dell Latitude ST, Intel’in Atom Z670 işlemcisinden güç alıyor. Platformda özellikle Atom gibi hafif bir işlemcinin kullanılmasındaki amacın, saha çalışanlarının ihtiyaç duyduğu uzun çalışma sürelerini ağırlığı ve boyutları fazla artırmadan karşılayabilmek olduğu söyleniyor.

Aygıtın diğer özellikleri şöyle:

Dell Latitude ST
10.1 inç ekran
816 gram ağırlık
Microsoft Windows 7 uygulamalarına hazır
Intel Atom Z670 1.5 GHz işlemci
6 saate kadar pil ömrü
Kapasitif çoklu dokunmatik ekran ve özel kalem
Kırılmaya dayanıklı ‘Gorilla glass’ ekran kaplaması
3G ve Wi-Fi
720p ön, 5.0MP arka kamera
Skype video konferans özelliği
Windows 7 akıllı telefonlarla ve diğer cihazlarla kolay eşleme
Opsiyonel genişleme aparatı
ETİKETLER : Sayı:851

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics