Bilişim Dünyası 27 ARALIK 2009 / 14:00

Dell Türkiye’nin yeni iş ortağı Index oldu

Dell Türkiye, tüketici ürün portföyünün dağıtımı konusunda Indeks ile sözleşme imzaladı. Yapılan sözleşme dogrultusunda 18 Aralık 2009 tarihi itibariyle Indeks, Dell Türkiye genelinde 81 ilde bayi ve perakende kanalına satılan tüketici ürünlerinin dağıtıcısı konumuna geldi.
Index’in bilgi ve tecrübesinin Dell ürünlerinin daha geniş kitlelere ulaşmasında önemli bir rol oynayacağını belirten Dell Türkiye Tüketiciden Sorumlu Ülke Lideri Gülfem Çakmakçı, “Tüketici ürün portföyümüzde bulunan dizüstü ve masaüstü bilgisayarların dağıtımında Index ile yaptığımız işbirliği çerçevesinde Dell olarak satış ağımızın genişlemesinden ve daha fazla tüketiciye ulaşmaktan memnunuz” dedi. Index ile yapılan anlaşmanın özellikle tüketici pazarında güçlenme stratejilerinin bir parçası ve büyüme hedeflerine yönelik önemli bir hamle olduğunu söyleyen Çakmakçı, “Türkiye’ye yatırım yapma stratejisi kapsamında yaratılan bu iş ortaklığının, her iki şirket için de sektöre ve sektörün gelişimine olumlu katkılarının olacağını düşünüyoruz. Var olan dağıtıcılarımızla sağlam temeller üzerine kurduğumuz işbirliğimizi bundan sonra Index’in de katılımıyla başarılı bir 2010 yılına taşıyacağımıza inanıyorum” dedi.
Index Genel Müdürü Atilla Kayalıoğlu ise, “Indeks olarak, Dell gibi pazarda güçlü ve ürün çeşitliliği ile ön plana çıkan bir  üretici  ile çalışma fırsatını yakaladığımız için çok mutluyuz. Dell’in bireysel kullanıcı pazarındaki farklı ürünleri ve yüksek marka bilinirliği sayesinde her kesimden tüketiciye ulaşmayı hedefliyoruz” diye konuştu.
ETİKETLER : Sayı:751

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics