Bilişim Dünyası 16 TEMMUZ 2013 / 14:56

Demiryollarında tercih Huawei

Huawei, Demiryolu Mobil İletişim çözümü ile saatte 160 km hız yapacak şekilde tasarlanan yüksek hızlı tren hattı projesinde bir hattın ihalesini daha kazandı. Avrupa Demiryolları Ulaştırma Yönetimi Sistemi (ERTMS) ile Avrupa Tren Kontrol Sisteminin (ETCS Level 2) şartlarını karşılayan Huawei, GSM-R olarak tanımlanan uygulama için geliştirdiği çözüm ile, demiryolu hatlarında yüksek hızlı trenlerin sinyalizasyon ve video görüntüleme imkanına sahip olmasını sağlayacak. Huawei Kamu Kurumsal İlişkiler Direktörü Hakan Bakır, Huawei’nin demiryollarındaki sinyalizasyon ve video görüntüleme gibi çözümleri içeren mobil iletişim sistemleri alanında küresel olarak çok ciddi deneyimleri ve önemli bir pazar payına sahip olduğunu belirtti.

Huawei’nin Alsancak-Cumaovası-Torbalı-Tepeköy projesi için tasarladığı Mobil İletişim çözümü, dağıtılmış baz istasyonu gibi en son teknolojileri uygulayacak. Demiryollarında mobil iletişimi kuran ve GSM-R olarak tanımlanan, birbirine uyumlu çalışan şebekeye dahil olacak sistem, aynı zamanda Avrupa Birliği (AB) dahilinde demiryolları hatlarındaki sistemle de bütünleşmesini sağlayacak. Sistem, birçok tedarikçinin kurduğu mevcut mobil iletişim altyapısıyla uyum içinde çalışacak kapasiteye ve teknolojiye sahip olacak.

Raylı sistemde tam bütünleştirme

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları’nın (TCDD) Alsancak-Cumaovası-Torbalı-Tepeköy demiryolu hattın çalışması derhal başlayacak ve toplamda 188 km uzunluktaki demiryolu Bergama ve Selçuk’u birbirine bağlayacak. Eskişehir-Alanyunt-Kütahya-Balıkesir arasındaki 466 km’lik tren yolu için gerçekleştirilen tren yolu mobil iletişim ihalesini de Huawei kazanmıştı. Huawei’nin bu proje için kuracağı GSM -R çözümü, TCDD’nin Avrupa Demiryolları Ulaştırma Yönetimi dahilindeki Avrupa Tren Kontrol Sistemi altyapısı ile uyumlu ve bu hattın parçası olacak. Huawei’nin kuracağı sistem, Avrupa Tren Kontrol Sistemi’nde Thales & Savronik Sistem Ortak Girişimi tarafından kurulan sinyalizasyon sistemi ile tamamen bütünleşik çalışacak. Raylı sistem mobil iletişimi konusunda zengin deneyim ve bilgi birikimine sahip bir firma olarak, Huawei tüm dünyada 13 bin kilometreden fazla GSM-R sistemi kurdu.
ETİKETLER : Huawei
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN