Bilişim Dünyası 11 HAZİRAN 2014 / 12:01

DenizBank'ın altyapısı yenilendi

Turkcell Superonline ve DenizBank, bankacılık hizmetlerini ışık hızında internet altyapısı ile güçlendirecek bir anlaşmaya imza attı. Turkcell Superonline, DenizBank’ın 22 ilde 176 şubesinin fiber iletişim altyapısını sağlayacak.

DenizBank, anlaşma kapsamında MPLS altyapısı ve metro ethernet hizmetlerini Turkcell Superonline’dan alacak. Turkcell Superonline, DenizBank Genel Müdürlük binasında 1 GBPS metro ethernet ve 22 ilde 176 şube için 2-10 Mbps bant genişliğinde metro ethernet, MPLS ve sanal özel ağ (VPN) hizmeti sağlayacak. DenizBank güçlü internet altyapısına en uygun koşullarda sahip olacak.

Bant genişliğinin kaynağı fiber altyapı

Turkcell Superonline Kurumsal ve Toptan Satış Yönetimi Direktörü Barbaros Özdemir, “Daha önce de 1 Gbps internet, DDOS ve özel kurum devreleri konusunda birlikte çalışmaları başarıyla yürütmüştük. DenizBank ile önümüzdeki dönemde de verimliliği ve hizmet kalitesini artıracak projelere imza atacağımıza inanıyorum” dedi.

Yapılan çalışmayla sayısal bankacılığın tüm servisleriyle kullanıldığı DenizBank için yüksek kapasiteli ve kesintisiz bir bağlantı imkanı sunabileceklerini vurgulayan Intertech Genel Müdürü Ömer Uyar; “Şubelerimizde kullanıma sunduğumuz kablosuz internet servisiyle altyapının tamamını kablosuz hale getirmeyi hedefliyoruz. Bu yapıda DenizBank müşterilerine de hizmet vermeyi planlıyoruz. Bu hizmet için gerekli bant genişliğini Turkcell Superonline fiber altyapısıyla sağlayacağız” bilgisini verdi.

 

 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN