Bilişim Dünyası 16 EKİM 2014 / 16:07

DenizBank'ın son uygulaması iBeacon

DenizBank, finans sektöründe yenilikçi bakış açısıyla hayata geçirdiği en son uygulaması iBeacon ile banka müşterilerine şubeye girmeden sıra alma kolaylığı sunuyor.

DenizBank şubelerine yerleştirilen ve Bluetooth teknolojisi ile çalışan Beacon cihazlarına 50 metre mesafeden geçen müşteriler, dünyada bankacılık sektörüne ilk kez entegre edilen teknoloji ile sağlanan bu hizmetten faydalanabiliyor.

DenizBank bu çerçevede, iBeacon teknolojisini şubelerinde* kullanan dünyadaki ilk banka oldu. Söz konusu teknoloji sayesinde iPhone ya da Android işletim sistemli telefonunda DenizBank uygulaması bulunan ve Bluetooth’u açık olan müşteriler, DenizBank şubelerine yaklaşık 50 metreye kadar mesafeden geçtiklerinde sıra numarası alma teklifi ile karşılaşma imkânına sahip oluyor. Müşteriler diledikleri takdirde bu teknoloji sayesinde, telefonlarından tek bir dokunuş ile sıra numarası alabiliyor. Müşterinin TC Kimlik numarasına göre verilen sıra numaraları alındıktan sonra iOS işletim sistemli telefonlarında Passbook üzerinde görüntülenebiliyor.

DenizBank, şubelere ve işyerlerine yerleştirilebilen Beacon cihazları sayesinde önümüzdeki dönemde sıra alma hizmetinin dışında müşterilere özel mesajlar ve farklı fırsatlar da sunabilecek.

Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan DenizBank Dijital Kuşak Bankacılığı Grubu Genel Müdür Yardımcısı Murat Çelik, kullanıcılara maksimum kolaylık sağlama anlayışı ve yenilikçi bakış açısıyla bankacılık sektöründe ve dünyada ilk olan inovatif uygulamaları geliştirmeye devam edeceklerini belirtti.

Çelik, "DenizBank, inovasyona dayalı ve kullanıcı memnuniyeti odaklı bakış açısıyla dijital dünyada ilklere imza atan bir banka. Bu anlamda, Mobil Bankacılık sektöründe de daima ilkleri hedefliyoruz. Çözüm ortağımız Blesh ile ilerlediğimiz ve Beacon teknolojisini kullanarak hayata geçirdiğimiz bu uygulama ile söz konusu inovasyonu dünyada finans sektörüne entegre eden ilk banka olduk. Bu teknoloji ile birlikte şubeye girmeden sıra alma avantajının yanı sıra üye işyerlerine yerleştirilen cihazlar sayesinde bu işyerleri fırsatlarını fastPay mobil cüzdan uygulaması kullanan müşteriler ile paylaşabiliyor. İnovatif ürün ve kanal yaratmada dünya çapında başarılara sahip bir banka olarak 2014 yılında uluslararası alanda aldığımız birçok ödülle bu alandaki başarımızı kanıtlamış bulunuyoruz. 2015 yılında da günümüz teknolojilerini öncü olarak kullanabileceğimiz projelere yatırım yapmak için çalışmalarımızı hız kesmeden sürdüreceğiz."
ETİKETLER : Denizbank

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics