Bilişim Dünyası 19 ARALIK 2012 / 14:53

Denizcilik İhtisas Teknoparkı Tuzla'da kuruluyor

Yıldız Teknik Üniversitesi bir ilke imza atarak denizcilik sektörü için Ar-Ge çalışmaları yürütmek amacıyla deniz sanayinin içine teknopark kuruyor. Tuzla'da GİSAŞ ve GİSPİR işbirliği ile hayata geçirilecek proje dahilindeki teknoparkta, aynı ortamda çalışma imkanı bulan tersane mühendisleri, akademisyenlerin desteğini de alarak sektörün dünya tersanelerine karşı rekabet gücünü artıracakları öngörülüyor.

Geçtiğimiz günlerde Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. İsmail Yüksek’in de katılımıyla gerçekleşen toplantıda, GİSBİR ve YTÜ’den 4’er kişi olmak üzere toplam 8 kişiden oluşan proje takip ekibi kurularak, YTÜ Akademisyenlerinden Tamer Yılmaz koordinatörlüğünde çalışmalara başladı. Rektör İsmail Yüksek “Teknik anlamda kariyer ve kalitesini ispatlamış olan üniversitemizin, kariyerini denizcilik sektörünün hizmetine sunduğu bu çalışmalar sonunda, kazanan hiç şüphesiz Türkiye ve Denizcilik Sanayii olacaktır” dediği toplantıda GİSBİR Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kıran’da “Bizler bu konuda oldukça heyecanlı ve istekliyiz. En kısa zamanda akademisyenlerinizle sektörümüzü biraraya getirmek istiyoruz” dedi.

Toplantının ardından GİSBİR Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kıran tarafından YTÜ Rektörü İsmail Yüksek’e, Yüksek de Kıran’a günün anısına bir plaket takdim etti.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN