Bilişim Dünyası 17 ARALIK 2014 / 14:43

Derin bir değişim sürecinden geçiyoruz

İnsanlığın tıptan nükleer fiziğe, astronomiden insan genetik bilimine kadar pek çok alanda hızla ilerleme kaydettiği bir dünyada hayatlarımızı sürdürüyoruz. Bizi bu noktaya getiren dijitalleşme, yani bilginin sayılara dönüştürülmesi birçok sektörde yakın geçmişte hayal bile edebileceğimizi düşünmediğimiz gelişmelere yol açtı.  

Software AG Türkiye Genel Müdürü Nil Bağdan

Türkiye’de Bilişim Teknolojileri ekonomisinin gelişmesinin önündeki engellerin girişimci ve inovatif nesillerin yaratılması yoluyla ve bu nesillerin eğitim kurumlarından mezun edilmesi aracılığıyla aşılacağını düşünüyorum. Bu vizyonun en üst düzeyde sahiplenilmesinin gerektiğine inanıyorum. Ekonomik büyümeyi tetikleyebilecek her türlü girişimin yolunu açmak ve sektörümüzde Ar-Ge istihdamını artırabilecek merkezler yaratılmalıdır.

Derin bir değişim sürecinden geçiyoruz. İş dünyası sürekli ve hızlı bir değişim geçirirken yeni iş modelleri ve yönetim biçimleri ortaya çıkıyor, şirketler her gün yeni bir rekabet unsuruyla karşı karşıya kalıyor, çeviklik, esneklik, entegrasyon gibi kavramlar ve işin ölçümlenebilirliği ve ölçeklenebilirliği gitgide daha fazla değer kazanmaya başlıyor. Bugünün bilgi teknolojileri dünyası, iş dünyasındaki bu değişime bilgiyi bütünleştirerek; bilginin analogdan dijitale; duygusal yargıdan gerçeklere dayalı ölçümlemeye; görünmezlikten gerçek zamanlı izlenebilirliğe geçişini sağlayarak yardım ediyor.

BThaber, yayınlandığı ilk günden itibaren sektörümüze yönelik olarak sunduğu ayrıntılı dosyalar, haberler, röportajlar ve bilgilerle bize bilişim dünyasında olup bitenleri analiz etme imkanı sunuyor. Bu nedenle biz Software AG ekibi olarak ilkeli ve başarılı bir yayın organı olan BThaber'i her daim takip ediyoruz ve Türkiye'deki BT aktörlerini bir araya getiren sayfalarında her seferinde vizyoner bakış açılarıyla karşılaşıyoruz. Bu açıdan BThaber'in istikrarlı yapısını korumasını ve başarılarının devamını diliyorum.
ETİKETLER : 1000

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics