Bilişim Dünyası 23 OCAK 2013 / 10:49

Destek Patent, ERP'ye geçiyor

Destek Patent, Workcube ERP ile iş verimliliğini arttırarak, marka değerini daha da güçlendirmeyi hedefliyor.

Türkiye'de sınai haklar bilincini yaygınlaştırmak ve müşterilerinin küresel pazarlarda rekabet şansını artırmak hedefiyle 1983 yılında kurulan Destek Patent, büyüyen organizasyon yapısını ve artan iş hacmini daha iyi yönetilebilmek için 2011 yılında başladığı ERP yazılım arayışını 2012’nin Nisan ayında Workcube ERP ile sonlandırmıştı.

2013 yılının ilk çeyreğinde canlı kullanıma alınacak bütünleşik yapıda çalışan sistemle birlikte iş süreçlerini daha etkin yönetmeye başlayacak olan Destek Patent’in; İstanbul Avrupa, İstanbul Asya, Bursa, Ankara, İzmir, Adana, Konya ve Gaziantep'te yer alan 9 ofisinde toplam 200 çalışanı Workcube'ü aktif olarak kullanmaya başlayacak.

Workcube’ün ERP fonksiyonları ile bütünleşik çalışan Intranet, CRM, İK, Proje Yönetimi, Eğitim Yönetimi, Dijital ve Fiziki Varlık Yönetimi, İçerik Yönetimi, B2B ve B2C Portal Yönetimi ve İş Zekası modülleri hayata geçirilecek uygulamalar arasında yer alıyor.

Destek Patent e-dönüşüm projesinin en önemli uygulamalarından birisi Workcube Proje Yönetimi Modülü'nün kullanıma alınması olacak. Her bir Sınai Hakkı iş süreçlerinde proje olarak tanımlayan şirket, proje yönetimi altında sınırsız sayıda proje açarak, her bir projesine sınırsız çalışan ekleyebileceği gibi iş planı, gider, doküman ve proje ile ilişkili tüm verilerini kayıt altına alarak, projelerini gerçek zamanlı yönetebilecek. Proje modülüne aktarılacak tüm verilen diğer bütünleşik modüllere de otomatik olarak aktarılacağı için sisteme gereksiz veri girişi de önlenmiş olacak.

Doküman yoğunluğunun fazla olduğu iş süreçlerine sahip Destek Patent, Workcube Dijital Varlık Yönetimi ile tüm dokümanlarını kayıt altına alarak, revizyon takibi, erişim yetkilendirmesi özellikleri ile entegre bir dokuman yönetimine sahip olacak.

Destek Patent’in iş süreçlerine özel olarak geliştirilen “Operasyon Modülü” ile marka araştırma, izleme ve müracaat işlemleri daha hızlı gerçekleştirilecek.

 

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics