Bilişim Dünyası 30 MAYIS 2010 / 18:00

Digitürk yasadışı yayınlara savaş açtı

Sayısal yayıncılık alanına olan ilgi her geçen gün biraz daha artarken, şifreli yayınları “korsan” olarak izleyicilere sunan platformların sayısı da artıyor. Turkcell Süper Lig maçları için oldukça yüksek rakamlar ödemeyi taahhüt eden Digitürk ve Lig TV de bu yayınlarla sıkı bir mücadele sürdürüyor. İnternet üzerinden Lig TV maçlarını bedavaya yayınlayan platformları sıkı takibe alan Digitürk, yayınlarını anında kapatmayan platformlara da mahkeme kararı ile erişim yasağı koyduruyor. Digitürk diğer bir yandan da yine internet bağlantısı ile yayınların şifresiz olarak izlenmesini sağlayan cihazları satanlara karşı da yoğun mücadelesini sürdürüyor.
Digitürk abonelerinin kartlarını internete bağlı kutulara taktıkları takdirde kartların kullanılmaz hale geldiğinin altını çizen yetkililer, internetten illegal biçimde Lig TV ve Digitürk  yayınlarını vermenin çok ciddi cezaları içeren bir suç olduğunu ve bunları yapanların çok sıkı takip edildiğini belirttiler.
Yasadışı yayınlarla ilgili olarak hem teknik hem hukuki hem de bilinçlendirme çalışmalarını artan bir ivmeyle sürdürdüklerini dile getiren Digitürk yetkilileri, içerik üreten herkesin bu tür sorunlarla uğraştığını ve herkesin bu tür çalışmalara destek vermesi gerektiğini kaydettiler.
ETİKETLER : Digitürk Sayı:773

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics