Bilişim Dünyası 10 ŞUBAT 2016 / 12:29

Dijital çalışma hayatına seslenen platform

VMware, çalışanların kendi cihazlarını işyerine getirebildiği esnek çalışma tarzlarına yardımcı olurken, güvenli çalışma alanları sağlayacak yeni bir platformu sunuyor. VMware bu dijital çalışma alanı ile son kullanıcının ve kurumsal BT alanındaki mobilite ihtiyaçlarını karşıladığı gibi, tüm cihazları, hizmetleri ve uygulamaları bir araya toplayarak birleştirilmiş, ortak bir erişim ve kimlikle güvenli bir şekilde yönetilmelerini sağlıyor. 
VMware Workspace ONE™ cihaz yönetimi, uygulama dağıtımı ve kimlik yönetimi teknolojilerinin hepsini entegre eden dijital bir çalışma alanı sunuyor. Tüm faydaları tek bir platformda bir araya toplayan bu yapı, kurumsal BT’nin, kritik iş kaynaklarını çalışanlarına güvenli biçimde ulaştırmasını sağlayarak emniyetli yönetimi, son kullanıcılara da kolay erişimi sunacak. VMware Workspace ONE’ın özellikleri arasında şunlar yer alıyor: 
Tüketici tarafında buluta, mobiliteye, Windows uygulamalarına kendi kendine erişim: Kimlikleri doğrulanır doğrulanmaz çalışanlar, kişiselleştirilmiş kurumsal uygulama portaline anında erişip herhangi bir mobil, bulut veya Windows uygulamasını diledikleri gibi kullanacaklar. 
Cihaz konusunda esnek seçenekler:
Çalışanlar, diledikleri hizmet seçimlerinden ve BT kısıtlamalarından seçimler yaparak KCG kapsamındaki cihazlarının kontrollerini ellerinde tutacaklar; böylece KCG programlarının benimsenmesi ve üretkenlik artarken, veri kaybı riski azalmış olacak. 
Güvenilir uygulamalar: VMware Workspace ONE tüketiciler için basit e-posta, takvim, kişiler ve sohbet uygulamaları içerirken, görünmez güvenlik önlemleri sayesinde kurumdan veri sızması önlenir. Workspace ONE ayrıca Evernote, Gmail and Yahoo! Mail dahil pek çok web uygulamasının yanısıra geliştirici operasyon ekiplerinin diledikleri yerden müdahale edebilecekleri uygulamaları da dahil edebiliyor. 
Veri güvenliği ve Koşullu Erişim ile uç noktada uyum: Bu yaklaşım; doğrulama gücü, ağ kapsamı gibi geleneksel kimlik politikalarındaki koşulların yanında, GPS konumu, uygulama beyaz liste/kara listeleri gibi cihaz uyum politikalarını ve AirWatch® Mobile Security Alliance ortaklarından üçüncü  taraf eklentilerini temel alıyor.  
Gerçek zamanlı uygulama dağıtımı ve otomasyon: Sistem yöneticileri, uygulama dağıtımını otomatikleştirebiliyor ve diledikleri an güncelleme alabiliyor; kullanıcılar ise tüm cihazlarda Windows uygulamalarına erişebiliyorlar. 
 
ETİKETLER : VMware Workspace ONE

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics