Bilişim Dünyası 03 HAZİRAN 2014 / 09:55

Dijital çöplüğü engelleyin

Xerox’un yeni nesil dış kaynak hizmetleri; güncel bilgiye hızla ulaşmayı sağlarken, gereksiz ve düzensiz dokümanların oluşturduğu dijital çöplüğün de önüne geçiyor.

Bilgi sermayesi günümüz iş dünyasına kazanç ve rekabet avantajları sağlıyor. Dolayısıyla bilginin yönetimi ve güvenliği gün geçtikçe önem kazanıyor. “Bir işletmenin kağıt ya da dijital olarak depoladığı verileri büyüdükçe, bilgiyi yönetmek gittikçe zorlaşıyor.

Akıllı bilgi yönetimi, şirketlerin iş akışlarını düzenliyor, maliyetlerini azaltıyor, müşteri ilişkilerini yenilikçi fikirlerle geliştiriyor.
Akıllı içerik yönetimi dijital çöplüğü önlüyor
Akıllı içerik yönetimi hizmetleri; düzensiz bilgi girişinin ve tekrar eden dataların şirketlerde yarattığı dijital çöplüğün oluşmasını engelliyor. Yeni nesil içerik yönetimi hizmetleri, bilginin kuruma girerken analiz edilmesini doğru dizinler altında indekslenmesini ve paylaşılmasını sağlıyor. Benzeri bilgiler gruplanıyor, birebir aynı olan birden fazla dosyalar tespit ediliyor. Dijital arşivleme işlemi esnasında ortaya çıkan kopya dosyalar, gereksiz veriler ayıklanarak dijital ortamda oluşabilecek çöplüğün önüne geçiliyor.

Xerox, şirketlerin iş süreçlerini geliştiren yeni nesil yönetilen baskı hizmetlerinde, dokümanların nasıl ve niçin yazdırıldığını analiz ediyor ve bilgiye ulaşım şeklini tanımlıyor. Şirketlerin BT altyapısına uygun güvenlik önlemleri alıyor ve bilgi güvenliğini artırıyor. Mobil baskıyı kolaylaştırarak çalışanların mobil iş yaşamına entegre olmasını sağlıyor. Doküman ve iş yoğunluğunu iş akış otomasyonu içinde düzenliyor, geliştiriyor ve basitleştiriyor.
Bilgiyi yönetmek gün geçtikçe zorlaşıyor
Yönetilemeyen bilgi yüzünden de zaman, performans ve bunlara bağlı olarak maliyet kayıpları meydana geliyor” diyen Xerox Türkiye Kurumsal Satış ve Operasyon Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Gençtürk, “Xerox, değerlendirme ve optimizasyon, güvenlik ve entegrasyon, otomatikleştirme ve basitleştirmeden oluşan üç aşamalı stratejisini geliştirmeye devam ediyor. Xerox sürekli geliştirdiği hizmetleriyle iş akışlarını daha etkin şekilde yönetmeye çalıştığını vurguluyor.
Xerox güvenli yazdırma yönetimi, doküman analiz hizmetleri, yeni nesil çok fonksiyonlu ofis araçları üzerinde gelen Xerox ConnectKey yazılım platformu gibi yenlikçi bilgi ve doküman yönetimi hizmetleriyle dijital çöplüğü önlüyor.

 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics