Bilişim Dünyası 02 TEMMUZ 2012 / 11:03

Dijital cüzdanda yepyeni konsept

Kart bilgilerini bankaların güvencesinde saklarken, taksit yapma imkanı sağlayan ve bu bu özellikleri ile dünyada tek örnek olan Express, Bankalararası Kart Merkezi (BKM) tarafından uygulamaya geçti. BKM’nin e-ticaret sektöründen şirketlerin işbirliği ile geliştirdiği ve yönettiği Express; kredi kartı, banka kartı ve ön ödemeli kartları dijital ortamda tek bir cüzdanda bir araya getiriyor. Express’e internet üzerinden üye olan kart sahipleri daha hızlı işlem yapabiliyor. Express üyesi; internetten yaptığı alışverişlerini, kart bilgilerini kullanmaya gerek kalmadan, cep telefonuna gelen tek kullanımlık şifreyle yapabiliyor.
Konuyla ilgili düzenlenen toplantıda konuşan BKM Genel Müdürü Dr. Soner Canko, bir süredir üzerinde çalıştıkları Express projesinin hayata geçmesinin önemine işaret ederek, “BKM üyesi bankalar bu proje için birleşip aktif katkı sağladılar. Akbank, Finansbank, Garanti Bankası, ING Bank, İş Bankası, TEB, Vakıfbank, Yapı Kredi Bankası ve Ziraat Bankası’nın dahil olduğu 9 bankanın kartları ile sistem işlemeye başlıyor.
ETİKETLER : Sayı:878

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN