Bilişim Dünyası 09 MAYIS 2016 / 09:47

Dijital dönüşüm trenini kaçırmayın

BThaber Şirketler Grubu’nun etkinlik şirketi Bilişim Zirvesi, sektörde büyük ilgi gören Teknoloji Platformları’nın İstanbul ayağını 28 Nisan tarihinde gerçekleştirdi. BThaber’in de medya ve içerik sponsoru olduğu “Dijital Dönüşüm ve Mobilite Teknoloji Platformu” Hilton Bosphorus Oteli’nde gerçekleştirilirken etkinlik, özel sektörden kamuya büyük bir kalabalığa ev sahipliği yaptı.
Etkinliğin katılımcıları arasında ThoughtWorks Inc. Baş Danışmanı Patrick Sarnacke, Forrester Research Türkiye Ülke Müdürü Murat Yaşar, Hewlett Packard Enterprise Yazılım Teknik Danışmanı Alev Aydın, Hürriyet Dijital Deneyim ve Reklam Çözümleri Grup Koordinatörü Emre Faks, Maxus Türkiye CEO’su Neslihan Olcay, Genart Media CEO’su Burak Yılmaz, Doğan Online İş Geliştirme Bölüm Başkanı Emre Ekmekçi, TEB Dijital Bankacılık Direktörü Deniz Cengiz, Ziraat Teknoloji Koordinatörü Gökhan Özdemir, Türkiye İş Bankası Digital Bankacılık Bölüm Müdürü Mehmet Fahri Can, Intertech Satış İş Geliştirme ve Müşteri Yönetimi Genel Md. Yrd Murat Tekcan, ING Bank Dijital Bankacılık Grup Müdürü Özge Yılmazkurt, Yapı Kredi Bankası Dijital Bankacılık Kanalları Yöneticisi Utku Cebeci, Bitaksi & Getir Kurucu Ortağı Turancan Salur, Panasonic Kurumsal Mobil Çözümler Ülke Müdürü Ali Oktay Ortakaya, İntertech, Satış Öncesi Hizmetler ve Pazarlama Yöneticisi Ersan Bilik, eFinans Genel Müdür Yardımcısı Okan Murat Dönmez, MV Holding Bilgi İşlem Müdürü İ. Ethem Topgül, Novida Stratejik Yönetim Hizmetleri Kurucu ve CEO’su Işık Deliorman Aydın, Enocta CEO’su Ahmet Hançer, Sensormatic Güvenlik Hizmetleri CEO’su İsmail Uzelli ve Acıbadem Teknoloji Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Kaplan yer aldı.
2006 yılından bu yana, uzman konuşmacıların sunumları ve panellerdeki etkileşimli paylaşımları ile gerçekleşen Teknoloji Platform konferansları, gündemdeki sıcak konuları, haberlerin perde arkasını, uzmanların görüşleriyle iş dünyasına sunmaya devam ediyor. Platformun bu yıl işlediği konu “Dijital Dönüşüm ve Mobilite” olurken, etkinlik Bilişim Zirvesi Etkinlik Şirketi Genel Müdürü Neslihan Aksun’un yaptığı hoş geldin konuşması ile başladı.
Etkinliğin açılış konuşmasını “Gelecek dediğimiz geçmişte kaldı” temasıyla gerçekleştiren BThaber Şirketler Grubu Başkanı Murat Göçe, dijital dönüşümün kurum, şirket ve sektörler üzerindeki etkinden söz etti. Göçe, dijital dönüşümün lüks olmaktan çıkıp, zorunluluk haline geldiğine vurgu yaptı.
Tüm güne yayılan etkinliğin sabah etabında söz alan Forrester Research Türkiye Ülke Müdürü Murat Yaşar, yapılan dijital araştırma araştırmasının sonuçlarını katılımcılar ile paylaştı. Yapılan araştırma sonuçları ile katılımcıları dijital dönüşüm süreci hakkında bilgilendiren Yaşar, Türkiye’nin dijital dönüşümü olan bakış açısını da ortaya koydu.
“Reklamda Dijital Dönüşüm” konulu söyleşi, katılımcıları reklam dünyasındaki dönüşüm hakkında bilgilendirdi. Hürriyet Dijital Deneyim ve Reklam Çözümleri Grup Koordinatörü Emre Faks, Maxus Türkiye CEO’su Neslihan Olcay ve Genart Media CEO’su Burak Yılmaz’ın katılımları ile gerçekleşti. Söyleşide söz alan Burak Yılmaz, dijital dönüşümü anlamak için insanların davranışlarını anlamak gerektiğinin altını çizerken, Neslihan Olcay ise şirketlerin ölçeklerine bakmadan dijitalleşme sürecine girmeleri gerektiğine vurgu yaptı.
Etkinliğin ikinci bölümünde de paneller ve söyleşiler ile şirketlerin ve kurumların dijital dönüşüm yolculuklarına ışık tutuldu. Dijital dönüşüm hakkında bilgi sahibi olan katılımcılar, dijital dönüşümü başarılı bir şekilde kendi yapılarına entegre etmeleriyle birlikte elde edebilecekleri kazançları ve avantajları birinci ağızlardan dinleme şansı yakaladılar.
 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics