Bilişim Dünyası 28 MAYIS 2017 / 15:41

Dijital dönüşümü hızlandırmak öncelik olmalı

Hewlett Packard Enterprise (HPE), teknoloji uzmanlarını İstanbul’daki Reimagine 2017 etkinliğinde bir araya getirdi. Tam gün süren etkinlikte, pazar liderlerinin beklentileri, fırsatları değerlendirme yöntemleri ve BT başlığında yaratıcı çözümlerin hayata geçirilmesi için kullanılabilecek yöntemler ele alındı. Reimagine 2017 etkinliğinde Hibrit IT, Akıllı Uç Noktalar, Dönüşüm ve Teknoloji Hizmetleri olmak üzere üç başlıkta çözümler ve yöntemler paylaşıldı. HPE Reimagine 2017’ye Türkiye’nin önde gelen kamu kurumlarından ve özel sektör işletmelerinden 800’ün üzerinde temsilci katıldı.
Dijital dönüşümün başarısında işletmeler ve BT birimlerinin yakın işbirliğinin önemine vurgu yapılırken, böylece dönüşümün tüm sektörlere ve ekonomiye yansıyarak büyüyebileceği üzerinde duruldu. Açılış konuşmasını yapan HPE Türkiye Genel Müdürü Güngör Kaymak da “Dijital dönüşüm, genellikle teknolojik gelişmeleri tetikler ve bu da hem iş hem de özel hayatımızda köklü değişimler yaratır. Hepimiz bu değişime hazır olmalı ve uyum sağlayabilmeliyiz” yorumunu yaptı. Reimagine 2017’nin konuk konuşmacısı olan TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik ise dijitalleşme ile ilgili görüşlerini şu sözlerle anlattı:
“Dijitalleşme; sağlıktan finansa, enerjiden gıdaya kadar tüm sektörlerin iş yapış biçimlerini değiştiriyor. Sanki dijitalleşme öncesi dönem hiç var olmamış gibi... Var olan endüstriler baştan aşağı yeniden tanımlanırken, daha önce var olmayan yepyeni endüstriler, bu endüstrilere bağlı yepyeni yetkinlikler ve meslekler doğuyor. Çocuklarımızın, adını henüz duymadığımız mesleklere sahip olacaklarına inanıyorum. Bu dönüşümü stratejik seviyede ele almak gerek. Yani teknolojiyi yalnızca bir araç değil, bir kültür olarak ele alabilmeli; salt ürün-pazar odağından uzak durarak, teknolojiden korkmayan, onunla uyum içerisinde bir yaklaşımı yaygınlaştırabilmeliyiz.”
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics