Bilişim Dünyası 23 NİSAN 2017 / 15:54

Dijital etiketler herkes için fayda demek!

Dijitalleşmeyle birlikte değişen tüketici profili; müşteri ilişkileri yönetimi, temassız-mobil ödeme sistemleri, e-ticaret, insansız kasa, IoT ve dijital pazarlama gibi konuların ön plana çıkmasını, beraberinde şirketlerin de bu alandaki yatırımlarının hızlanmasını sağlıyor. MediaMarkt Türkiye CEO’su Yenal Gökyıldırım, “Çoklu kanal stratejisinin parçası olan elektronik etiket teknolojisi, aktif ve esnek fiyatlama politikamıza da yardımcı oluyor. Fiziksel mağazalar ve online satış noktamızdaki fiyatların her zaman eşleşmesini sağlıyoruz” dedi. Gökyıldırım, geleneksel kağıt fiyat etiketlerinin doğaya zarar vermenin yanında, yüksek maliyetli ve çok fazla operasyonel zaman harcanan yapıda olduğunu da ekledi. 
Satış noktalarında teknolojiyi kullanarak müşterilere daha etkin servisler sunmanın kolaylaşması, bu alanda yatırımların artmasını sağlıyor. MediaMarkt da bu paralelde müşteri talebini karşılayan ve onları doğru satın almaya yönlendiren dijital gelişmelere yatırım yapıyor. Geçtiğimiz bir yılda 4 milyon avroluk yatırımla tüm mağazalarına elektronik raf etiketi yerleştiren MediaMarkt, dijital kiosklarla da çözümler sunuyor. Tüm mağazalarına dijital raflar yerleştiren şirket, dinamik fiyatlandırma ile en uygun fiyatları tüketicilerle buluşturuyor. 
Talep üzerine sağlanan ürün bilgisini ve stokunu daha hassas izleme imkanı veren dijital etiketler, tüketicinin kasada farklı bir fiyatla karşılaşma riskini ortadan kaldırıyor. Dijital etiket ile müşteri talebine ve dış etkilere otomatik uyum sağlayan fiyatlandırma stratejisi sunan MediaMarkt, mevcut hizmet anlayışını da geliştiriyor. 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics