Bilişim Dünyası 16 HAZİRAN 2016 / 14:02

Dijitalleşen Beyoğlu

Dijital Sistem Geliştiricileri Derneği’nin (DSDER) CVK Park Bosphorus Otel’de gerçekleştirilen iftar yemeğinde konuşan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Tüm işleri kendi içimizde çözmek üzere yaptığımız dijital yatırımlarımızı vatandaş ve esnafın kullanımına açıyoruz” dedi. İftar yemeğinin açılışında konuşan DSDER Başkanı Kaan Akın, “Dijital Buluşmalar” seri etkinliklerinin devam edeceğini hatırlattıktan sonra, “Önümüzde dijitalleşme konusunda almamız gereken bir mesafe bulunuyor. Belediyelerde dijitalleşme alanında atılan veya atılacak her adım vatandaşların işini kolaylaştırıyor. Beyoğlu Belediyesi dijital alanda işler yapıyor” dedi.  
Türkiye’nin önde gelen belediyelerinin dijital dönüşümlerine yapacakları katkının DSDER üyelerinin  mevcut teknik altyapı ve bilgi birikimlerine yeni deneyimler kazandıracağını vurgulayan Akın, “Teknoloji vatandaşların yaşam kalitesini arttırmaya destek olan temel araçtır. Belirlediğimiz hedef doğrultusunda, DSDER’in bilgi ve deneyimlerinin paylaşılacağı canlı bir platform olma görevini pekiştireceğiz” dedi.DSDER İftarında ‘Dijitalleşen Beyoğlu’ konusundaki çalışmalar hakkında bilgi veren Ahmet Misbah Demircan, belediyelerin gelişen dijital dünyaya ayak uydurması gerektiğini belirtti. “Zabıtadan gelir kontrolüne kadar belediyenin tüm işlerini dijital ortamda takip etmek için 80 işlemi içeren bir yazılım geliştirdik” diyen Demircan açıklamalarını şöyle sürdürdü:
“Dijitalleşme yönündeki   adımlarımızı ‘Smart Beyoğlu’ hedefimiz doğrultusunda atıyoruz. Bu noktada sahip olduğumuz ciddi birikimi şimdi de vatandaş ve esnafın kullanımına açıyoruz. 20 bin esnafımıza birer QR kod oluşturduk. Esnaf tanıtım ve pazarlamasını, vatandaş ise beğeni veya şikayetlerini QR kodu üzerinde yapacak. İlçemizi dev dijital ekranla donatıyoruz. Haber, kültür ve sanat bilgilerini içeren ekranları, akılı telefonlarla da entegre edeceğiz. İlçemiz ve esnafımızı de bilgi ekranları sayesinde tanıtımlarda daha da öne çıkaracağız. Oluşturacağımız birbiriyle entegre pazarlama ağı üzerinde Beyoğlu’nu dünya ve Türkiye’ye daha etkin  tanıtarak cazibesini arttıracağız.” 
ETİKETLER : DSDER Beyoğlu

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics