Bilişim Dünyası 07 NİSAN 2014 / 08:10

Dinamik İşletmelere Dönüşümün Yolu İstanbul’da paylaşıldı

Microsoft, müşteri ve verimliliğe odaklı iş çözümleri ailesi Microsoft Dynamics’in kurumlara sunduğu olanakları ve yeni sürümlerle gelen özellikleri Microsoft Dynamics Zirvesi 2014 etkinliğinde katılımcılarla paylaştı.

Microsoft Türkiye, 26 Mart 2014’te gerçekleştirdiği Microsoft Dynamics Zirvesi 2014 etkinliğinde, müşteri etkileşimi ve kurumsal verimliliğe odaklı Microsoft Dynamics ürünlerine dair yenilikler ve Microsoft Dynamics ile işine değer katan kurumların başarı öyküleri paylaşıldı.
Tamer Özmen’in ardından söz alan Microsoft Türkiye Kurumsal İş Çözümleri Direktörü Ozan Öncel, Microsoft Dynamics ürünlerinin kurumlara kaynaklarını en verimli şekilde kullanmalarının yolunu açtığını söyledi. BThaber’e yaptığı özel değerlendirmede yoğun gündeme rağmen zirveye beklenenin üzerinde bir katılım gerçekleştiğini ve bundan son derece memnun olduklarını dile getiren Öncel, zirvede yapılan duyuruları şöyle özetledi:
“Zirvede Microsoft Dynamics XRM 2013 ve Microsoft Dynamics AX 2012 R3 ara sürümü olmak üzere iki yeni ürünün duyurusunu gerçekleştirdik. Müşteri ilişkileri yönetimi çözümümüz Microsoft Dynamics CRM 2013, öncelikle yenilenen ve çok daha kullanışlı hale gelen arayüzüyle dikkat çekiyor. Bu arayüz sayesinde çok daha kolay kullanılabilen, süreçlerin çok daha hızlı gerçekleştirilebildiği, esnek ve zengin fonksiyonlu bir ürün ortaya koyduk. Ayrıca sosyal medyayla bütünleşmeyi öne çıkardık. Kurumsal kaynak yönetimi çözümümüz Microsoft Dynamics AX 2012 R3 sürümü ise özellikle perakende odaklı şirketler için fonksiyonları son derece zenginleştiren depo yönetimi, nakliye, lojistik ve elektronik ortamda satın alma bileşenleriyle dikkat çekiyor.”
Öncel, her iki ürünün de tüm mobil platformlarda kullanıma uygun olarak tasarlandığını sözlerine ekledi.

Sosyal medya artık pazarlamanın ayrılmaz bir parçası
Microsoft Dynamics sayesinde detaylı bilgi ve analizler eşliğinde en az hatayla en ideal sonuçlara ulaşmanın mümkün olduğunu ifade eden Öncel, müşteri mutluluğunun devamlılığını sağlamak açısından sosyal medya bütünleşmesinin önemli olduğunu söyledi. “Şirketler, ürünleri ve kendileriyle ilgili sosyal medyada gelen yorumları fırsata dönüştürmek istiyorlar” diyen Öncel, “Microsoft Dynamics CRM 2013 ürününün yeni sürümü sosyal medyayı dinleyerek arka planda otomasyona dayalı süreçleri tetikleyebiliyor. Ayrıca pazarlama otomasyonuyla ilgili iyileştirmeler de üründe yer alıyor. Böylece pazarlama kavramını müşteriye doğru teklifin doğru zamanda sunulduğu, 360 derecelik bir kampanya yönetimine dönüştürebiliyor” şeklinde konuştu.
Microsoft Dynamics ile şirketleri dinamik işletmeler haline dönüştürmek istediklerini söyleyen Öncel, “Hızla değişen piyasa koşullarında rekabetin kuralları her gün yeniden yazılıyor. Biz şirketlerin bu ortama hızla uyum sağlamalarına yardımcı olarak verimliliklerini ve kârlılıklarını artırmak istiyoruz. Bunu da çevik, çağdaş, hızlı ve kullanıcıların kolayca benimseyeceği çözümlerle sağlamaya çalışıyoruz. Ürünümüzün açık kaynak kodlu ve .NET platformuna uyumlu olması, farklı sektörlerin ihtiyaçlarına uygun uyumun kolayca gerçekleştirilmesini sağlıyor. Böylece proje süresi kısalıyor, maliyeti azalıyor, sistem daha çabuk çalışır hale geliyor. Bu özelliğimizi her ihtiyaca uyum sağlayabilen modüler yapımızla ve kullanıcıların beğendiği kolay Microsoft arayüzüyle müşterilerimize sunarak fark yaratıyoruz. Mutlu müşterileri, verimli operasyonları hedefliyoruz” dedi.

Fortune 500 şirketlerinin yüzde 70’i Dynamics kullanıyor
Türkiye’de ERP Pazarı 150 milyon dolara, CRM Pazarı 40 milyon dolara karşılık geliyor. Türkiye’de son iki yılda Microsoft Dynamics ERP’de yüzde 20, Dynamics CRM’de yüzde 69 büyüme kaydetti. Dünyada 350 binden fazla Microsoft Dynamics müşterisi ve 5 milyon kullanıcı bulunuyor. 40 bin Microsoft Dynamics CRM müşterisinin kullanıcı sayısı ise 3,5 milyon. Fortune 500 şirketlerinin yüzde 70’i Microsoft Dynamics kullanıyor.

“Değişimin hızını tüketiciler belirliyor”

Zirvenin açılış konuşmasında müşteri çağının başladığına ve günümüzde değişimin hızını tüketicilerin belirlediğine dikkat çeken Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen, müşteri anlamanın çok daha önemli olduğuna söyledi. Özmen, şu bilgileri aktardı:
“Mutsuz müşterilerin yüzde 96 gibi devasa bir çoğunluğu şikayetlerini kurumlara iletmiyorlar. Bu da demek oluyor ki siz bir işletme sahibi olarak müşterinizin ne hissettiğini ya da yaşadığını bilmiyorsanız, müşterinizi çoktan rakiplerinize kaptırmış olabilirsiniz. Yeni yolculuğunuzda müşterilerinize daha iyi hizmet verebilmeniz için işinizin müşteriyle değişik kanallardan bağlantılı ve hızlı tepki veren esnek bir yapıda olması lazım. Bu nedenle esnek, güçlü ve güvenilir Microsoft Dynamics ürünlerini, verimliliğin kapısını aralamak ve müşterilerinizi çok daha iyi anlamak için önemli bir fırsat olarak sunuyoruz. Hayran bırakan müşteri deneyimleri için, çağdaş iş çözümleri ortaya koyuyoruz.”

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics