Bilişim Dünyası 05 ARALIK 2010 / 18:00

Dizüstünde yeni bir çağ

Apple’ın Türkiye dağıtıcısı Bilkom, yeni Macbook Air’i tanıttı.
Apple, yeni MacBook Air ile dizüstü bilgisayar dünyasında yeni keşiflere imza atıyor. Bilkom tarafından tanıtılan MacBook Air, yenilenen tasarımı, incelik, hafiflik, sessizlik, güvenlik ve hız konusunda getirdiği yenilikleri ile fark yaratacak bir ürün olmaya aday.
11.6 inç ve 13.3 inç olmak üzere iki farklı modele sahip yeni MacBook Air, eski modeline göre zarif alüminyum yekpare kasası ile daha keskin ve oturmuş hatlara sahip. Yeni MacBook Air’lerin en ince noktası 2.79 milimetre, en kalın noktası 17,27 milimetre iken 11 inç’lik modeli 1 kg ve 13 inç’lik modeli ise 1,3 kg ağırlığında.
SSD teknolojisine sahip yeni MacBook Air’de eski sabit disklerden kalan yere daha büyük bir batarya konuldu.
Apple’ın bugüne kadar yaptığı en hafif ve en rahat taşınabilir dizüstü bilgisayar olan MacBook Air, yedi saate kadar pil ömrü ve 30 güne kadar bekleme süresi ile sosyal yaşamınızda evinizin ya da işyerinizin dışarısında geçirdiğiniz zamanlarda priz arama sıkıntılarına da son veriyor.
iPad solid state teknolojisinin, tasarıma da katkıda bulunacak şekilde kullanıldığı kuştüyü hafifliğindeki yeni MacBook Air’de flaş depolama, geleneksel dizüstü bilgisayar sabit disklerinden yüzde 90 oranında daha küçük ve hafif.
MacBook Air’in flaş depolama özelliği verilere daha hızlı erişim sağlama olanağı da sunuyor. Ayrıca solid state tasarımı sayesinde dizüstü bilgisayarların sabit disklerinden çok daha güvenli.
Türkiye’de Bilkom tarafından satışa çıkarılacak MacBook Air’lerin fiyatları ise 1389-2199 dolar+KDV aralığında olacak.
ETİKETLER : Sayı:798