Bilişim Dünyası 06 NİSAN 2015 / 09:27

DorukNet, Microsoft çözümlerini buluttan sunacak

DorukNet, Microsoft Türkiye’nin servis sağlayıcılara yönelik hayata geçirdiği Cloud OS Network (COSN) Programı’nda birinci seviye ana iş ortağı oldu.  DorukNet Genel Müdürü Gökhan Erkman “Microsoft Türkiye ile 15 yılı aşkın süredir devam eden iş ortaklığımız boyunca birçok başarılı projelere imza attık. 2011 yılında Türkiye’de bulut bilişim hizmetlerini ilk veren firma olduk. Bugün DorukNet olarak Microsoft ile beraber Türkiye’de bir ilke daha imza atarak bulut bilişim sektöründeki öncü konumumuzu sürdürmeye devam ediyoruz. Kendi veri merkezimizde Azure Pack çözümlerini, özellikle KOBİ’ler için oldukça hızlı, kolay ve hemen ulaşılabilir şekilde sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Azure Pack çözümü ile şirketlerin elektronik dönüşüm süreçlerinde de çok önemli katkılar sunduklarını ifade eden Erkman “e-Dönüşüm çözümleri kapsamında Gelir İdaresi Başkanlığı onaylı e-Defter çözümünü Medyasoft ile yaptığımız bir işbirliği anlaşmasıyla Azure Pack’in altyapısını kullanarak, hayata geçirdik” dedi.

Microsoft Türkiye KOBİ Segmenti’nden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tarık Tüzünsü, özellikle KOBİ ölçeğindeki işletmelerin Azure Pack çözümü ile güvenli, verimli ve uygun maliyetli bir bulut bilişim altyapısına sahip olacağını belirtti. Tüzünsü, “KOBİ’ler, orta büyüklükte bir paket olan Azure Pack ile bulut bilişim hizmetine DorukNet vasıtasıyla en hızlı biçimde ulaşabilecekler. Ayrıca Microsoft tarafından teknolojik danışmanlıkla desteklenecek olan bu çözüm, DorukNet’in müşteri hizmetlerindeki kalitesiyle de farklılığını ortaya koyacaktır” dedi.

Tüzünsü, DorukNet iş ortaklığı ile kurumsal ve KOBİ segmentine 2000’e yakın sanal sunucu hizmeti vermeyi hedeflediklerini, ayrıca bulut üzerinden Türkiye’de çok nadir sunulan Hosted SQL hizmetini de müşterilerine sunucaklarını sözlerine ekledi.

Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen de bulut bilişimin küresel teknoloji pazarında büyük bir ivme yarattığını belirterek, IDC (International Data Center) verilerine göre bulut bilişim ekseninde oluşan yeni iş kollarının 2015’te dünya genelinde 14 milyon yeni iş fırsatı yaratmasının beklendiğini kaydetti. Özmen, bu yeni iş potansiyelinin 1,1 trilyon dolara yakın bir ticari hacim yaratacağını ifade ederek bulut bilişimde iş ortaklarının önemine dikkat çekti. Tamer Özmen şöyle konuştu: “Microsoft Private Cloud çözümleri ile servis veren iş ortakları, gerek altyapı kaynaklarının verimli kullanılması gerek operasyonel maliyetlerin azalması sayesinde rekabet avantajı elde ediyor. Bunun yanı sıra Cloud OS Network Programı ile Microsoft, iş ortaklarına hizmetlerinin pazara etkili ve hızlı bir şekilde sunulmasında destek oluyor.  Bu ve benzer katma değer odaklı işbirlikleri ile iş ortaklarımızla büyümeye, Türkiye de teknolojiyle gelişmeye devam edecek” dedi.

 
ETİKETLER : 1016

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics