Bilişim Dünyası 23 OCAK 2016 / 15:01

Drone tasarımları yarıştı

Autodesk ve Endüstriyel Tasarımcılar Derneği’nin (ENTA) Aralık ayında endüstriyel tasarım öğrencilerine yönelik “Autodesk Dijital Tasarım Kampı” kapsamında düzenlenen tasarım yarışmasının sonuçları belli oldu. Bahçeşehir Üniversitesi’nden Almila Ek, Marmara Üniversitesi’nden Onur Argun ve Kadir Has Üniversitesi’nden Uğurcan Akın’dan oluşan ekip, tasarladıkları “Arama ve Kurtarma Amaçlı Drone” modeli ile birincilik ödülünü kazandı.
19-20 Aralık 2015 tarihlerinde Kadir Has Üniversitesi’nde İstanbul’daki tüm üniversitelerin endüstriyel tasarım bölümü öğrencilerine açık ve ücretsiz olarak gerçekleştirilen Autodesk Dijital Tasarım Kampı’na 14 farklı üniversiteden 42 endüstriyel tasarım öğrencisi katıldı. Etkinliğin ilk gününde Autodesk’in yeni nesil 3D tasarım, imalat ve mühendislik aracı Fusion 360 üzerine uygulamalı bir eğitim verilen öğrenciler, ikinci gün düzenlenen tasarım yarışması ile yeni nesil 3D tasarım teknolojilerini deneyimleme ve öğrenme fırsatı buldular. Yarışmada dereceye giren ekipler şöyle sıralandı:
  • Birincilik Ödülü
Almila Ek - Bahçeşehir Üniversitesi
Onur Argun - Marmara Üniversitesi
Uğurcan Akın - Kadir Has Üniversitesi
  • İkincilik Ödülü
Serra Özçelik - Marmara Üniversitesi
Ayça Akyıldız - Marmara Üniversitesi
Onur Çavdar - Marmara Üniversitesi
Tina Paknahad - Marmara Üniversitesi
  • Üçüncülük Ödülü
Melike Uyanık - Doğuş Üniversitesi
Taylan Soytemiz - Kadir Has Üniversitesi
Ahmet İbrahim Polat - Melikşah Üniversitesi
  • Mansiyon
Yunus Babur - Aydın Üniversitesi
Can Fırat - Aydın Üniversitesi
Can Mert Kösele – Işık Üniversitesi
 
 

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN