Bilişim Dünyası 06 EYLÜL 2013 / 10:28

Dublin’e Türk katılımı

NASDAQ ilk kez Dublin’den açılacak. Facebook’un halka arzından bu yana New York dışında borsalarda bu tür bir olay ilk kez gerçekleşiyor.

30 ve 31 Ekim’de 8binden fazla katılımcıyla Dublin’de gerçekleşecek olan Web Summit’in kurucusu Paddy Cosgrave Türkiye’den katılımın yüksek olmasından memnun olduklarını ve bu durumun İstanbul ve ötesinde girişimcilik ve start-up ekosisteminin gücünün bir kanıtı olduğunu ifade etti.

Konferansa katılacak Türk şirketleri içinde Sopsy, GLOBED, Kobikit, Onedio, Kaarun ve Superarama, Prisync gibi e-ticaret odaklı çalışan şirketler var. Organizasyona ülkemizden katılan isimler arasında Peak Games’ten Rina Onur ve etkinliğe medya sponsoru olarak destek veren Webrazzi’nin kurucusu Arda Kutsal var.

Katılımcılar
Konferansta seksenden fazla ülkeden katılacak sekiz binden fazla katılımın içinde Google Ventures, Kleiner Perkins, Andreessen Horowitz, ve NEA gibi risk sermayesi şirketleri, Facebook, Cisco, Box, AOL, Paypal, Kaspersky ve Microsoft CEO'ları, Robert Scoble ve Tony Hawk gibi uluslararası fikir önderleri bulunuyor. Ayrıca Wall Street Journal, Financial Times, New York Times gibi uluslar arası basının temsilcileri de konferansa katılacak.

 

 
ETİKETLER : NASDAQ WEBSUMMİT