Bilişim Dünyası 06 EYLÜL 2013 / 10:28

Dublin’e Türk katılımı

NASDAQ ilk kez Dublin’den açılacak. Facebook’un halka arzından bu yana New York dışında borsalarda bu tür bir olay ilk kez gerçekleşiyor.

30 ve 31 Ekim’de 8binden fazla katılımcıyla Dublin’de gerçekleşecek olan Web Summit’in kurucusu Paddy Cosgrave Türkiye’den katılımın yüksek olmasından memnun olduklarını ve bu durumun İstanbul ve ötesinde girişimcilik ve start-up ekosisteminin gücünün bir kanıtı olduğunu ifade etti.

Konferansa katılacak Türk şirketleri içinde Sopsy, GLOBED, Kobikit, Onedio, Kaarun ve Superarama, Prisync gibi e-ticaret odaklı çalışan şirketler var. Organizasyona ülkemizden katılan isimler arasında Peak Games’ten Rina Onur ve etkinliğe medya sponsoru olarak destek veren Webrazzi’nin kurucusu Arda Kutsal var.

Katılımcılar
Konferansta seksenden fazla ülkeden katılacak sekiz binden fazla katılımın içinde Google Ventures, Kleiner Perkins, Andreessen Horowitz, ve NEA gibi risk sermayesi şirketleri, Facebook, Cisco, Box, AOL, Paypal, Kaspersky ve Microsoft CEO'ları, Robert Scoble ve Tony Hawk gibi uluslararası fikir önderleri bulunuyor. Ayrıca Wall Street Journal, Financial Times, New York Times gibi uluslar arası basının temsilcileri de konferansa katılacak.

 

 
ETİKETLER : NASDAQ WEBSUMMİT

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-BÜLTEN