Bilişim Dünyası 16 MAYIS 2010 / 18:00

Dünya markalarıyla güçleniyor

Netcell, faaliyetlerini 2010 yılında da geliştirerek sürdürüyor.
Türkiye’nin önde gelen dağıtıcıları arasında yer alan Netcell, 2008 verilerine göre Bilişim 500 sıralamasında Türkiye’nin en büyük 11. bilişim şirketi olmuştu. Turkcell dağıtıcılık hizmetlerinin yanı sıra dünya markalarının temsilciliğini de yapan Netcell, portföyüne sürekli yeni markalar ekleyerek mobil cihaz alanında da devler liginde yükselmeyi hdefliyor.
Netcell olarak daralan pazar ve artan rekabet koşullarında bayilerin stok maliyetini azaltmak ve az sayıda farklı model telefonları alabilmelerine olanak sağlayacak yeni bir yapılanmanın içine girdiklerini ifade eden Netcell Genel Müdürü Sevan Şahingöz, “LG’yle iş ortaklığını geliştirecek olan yeni sistemin pilot uygulaması İstanbul, Ankara ve İzmir’de başladı. Net Dağıtım adıyla tanıttığımız sistemde, mobil araçlar bayi taleplerini karşılamak üzere sürekli dolaşacaklar. Bayi taleplerine hızlı çözümler sunmasını hedeflediğimiz Net Dağıtım araçları, gelen siparişlere çok kısa zaman dilimlerinde cevap verebiliyor. Bu da genel olarak nakit sıkıntısı yaşanan bir dönemde bayilerimize işlerini sürdürebilmeleri ve rekabet edebilmeleri için önemli bir avantaj yaratmış olacak” dedi.
Alcatel, Netcell ile yeniden Türkiye’de
Dünyadaki ortaklık yapısını değiştirerek yeni hedefler belirleyen Alcatel, 2009 Haziran ayında Netcell ile el sıkıştı. Alcatel cep telefonlarının Türkiye’deki tek yetkili dağıtıcısı olduklarını belirten Şahingöz, “Gerek teknolojisinde gerekse pazarlama stratejilerinde radikal değişikler yapan Alcatel, 2009 yılından itibaren Netcell ile Türkiye pazarına yeniden girdi. Alcatel markasına Türk halkını güven duyuyor. Biz de bu güveni pekiştirmeyi planlıyoruz. Alcatel marka cep telefonlarını yeni ürünleriyle Nisan ayında satışa sunduk” şeklinde konuştu.
Sevan Şahingöz Alcatel telefonlar hakkında ise şunları söyledi:
“Fonksiyonları, şık tasarımı ve ekonomik olmasıyla pazarda dikkatleri üzerine çekecek olan Alcatel cep telefonlarının en önemli özelliği ise SAR değerlerinin rakiplerinden çok daha düşük olması. Alcatel 0,66’lık SAR değeri ile cep telefonunda ulaşılmaz güç değerine sahip. Alcatel cep telefonları fonksiyonelliği, fiyatı ve insan sağlığına verdiği önem ile pazarda hızlı bir şekilde kendine yer açacaktır.”
LG, Netcell işbirliği tam gaz
Dünyada ve Türkiye’de mobil cihazlardaki payını gittikçe artıran LG Türkiye, GSM cihazlarının ana dağıtıcısı olarak 2009 yılından itibaren Netcell ile yoluna devam ediyor.  Konuyla ilgili Sevan Şahingöz, bayi kanalında LG marka cep telefonlarının pazar payını yüzde 3’ten yüzde 10’a çıkarmayı hedeflediklerini söyledi. Öte yandan Netcell, 2009 yılı Temmuz sonunda 3G tanıtımıyla birlikte sektörümüze adım atan yeni ürün segmentlerinden netbook ve notebook pazarının önemli markası olan HP’nin, telekomünikasyon sektöründeki Türkiye dağıtıcılığını yürütüyor.
Netcell-HP ilişkisinin HP’nin Smartphone ve PDA pazarındaki ürünleriyle başladığını kaydeden Sevan Şahingöz, “2009 yılı içerisinde Turkcell ile gerçekleştirilen netbook ve notebook kampanyalarıyla daha da hızlı bir gelişim gösterdi. 3G teknolojisinin önümüzdeki dönemde insan hayatına katacağı mobilite bu segment ürünlerin pazar yapısını ve satış adetlerini ciddi anlamda artıracaktır” dedi.

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics