Bilişim Dünyası 09 EKİM 2011 / 15:35

Düzce’ye Bilişim Akademisi

Türkiye’deki bilgisayar okuryazarlığı oranının artması ve bilişim teknolojilerinin sosyal olanakları kısıtlı gençler tarafından da kullanılabilmesi amacıyla başlatılan “Bilenler Bilmeyenlere Bilgisayar Öğretiyor” projesi birbiri ardına açılan bilişim akademilerinin sayısı giderek artıyor. Başbakanlık Devlet Planlama Teşkilatı, Habitat için Gençlik Derneği, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Microsoft Türkiye’nin ortaklaşa düzenlediği bu önemli sosyal sorumluluk girişimi çerçevesinde 22’nci Bilişim Akademisi Düzce’de açıldı. Bilgisayar hakkında bilgi sahibi olmak isteyen herkese açık olan bu akademi Düzce Belediyesi’nin desteğiyle ‘Habitat Ahmet Şengül Bilişim Akademisi’ adıyla 28 Eylül 2011 tarihinde hizmete girdi.
Akademinin açılış törenine Habitat için Gençlik Derneği Başkanı Sezai Hazır, Microsoft Türkiye Sosyal Sorumluluk Müdürü Erdem Erkul, Vali Yardımcısı Ramazan Şahin, Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Tanyel, Düzce Milletvekili Fevai Arslan, TOBB İl Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Cemal Aksan, Gençlik Konseyi Başkanı Seda Satılmış ve çok sayıda davetli katıldı. Microsoft Türkiye Sosyal Sorumluluk Müdürü Erdem Erkul ise Habitat Ahmet Şengül bilişim akademisinin diğer 21 akademiden daha farklı ve anlamı olduğunu kaydetti. Ülke genelinde temel ‘Bilgisayar Okuryazarlığı Eğitimi’ verdiklerini söyleyen Erkul, burada sadece temel eğitim seviyesinde değil biraz daha girişimciliğe yönelik olarak web sitesi ve yazılım geliştirme gibi müfredata ekleme yaptıklarını belirtti. Erkul, Microsoft Türkiye olarak bilişimi girişimcilikte stratejik bir araç olarak gördüklerini ve bu konudaki çalışmalara durmadan devam edeceklerini sözlerine ekledi.
Habitat Ahmet Şengül Düzce Bilişim Akademisi’nde ücretsiz olarak Düzcelilere bilgisayar ve internet eğitimi verilecek. Toplam 12 bilgisayarın yer aldığı akademide uzman eğitmenler görev yapacak.
ETİKETLER : Sayı:841

22 Yıl Önce Bu Hafta

 
 
 
 
  Web Analytics